eWUŚ

Zmodyfikowano dnia Fri, 25 Mar 2022 o 04:32 PM

Nasz system umożliwia sprawdzanie ubezpieczenia pacjentów, najpierw jednak należy go skonfigurować. Niniejszy poradnik omówi najpierw ustawienie integracji z platformą eWUŚ, a w dalszej części- korzystanie z niej.

Celem wejścia do ustawień systemu eWUŚ w menu z lewej strony proszę wybrać przycisk Zarządzanie. Następnie należy kliknąć opcję eWUŚ widoczną w sekcji Organizacja NFZ znajdującą się pod koniec listy ustawień:Przycisk Ustawienia znajduje się z prawej strony, nad listą sprawdzeń ubezpieczeń- pustą, jeśli nie został jeszcze skonfigurowany:


W nowootwartej sekcji należy wpisać te same dane, które są używane do logowania na stronie eWUŚ (https://ewus.nfz.gov.pl/ap-ewus/)- oddział NFZ, typ konta, kod świadczeniodawcy oraz login i hasło: <SEKCJA DO EDYCJI- TRZEBA WYŁĄCZYĆ WYMUSZANIE KODU ORAZ OPCJĘ TYP KONTA- Nie dotyczy. UŻYWANIE ICH W TYCH WOJ. W KTÓRYCH NIE MA ICH PRZY LOGOWANIU NA STRONIE EWUSIA KOŃCZY SIĘ BŁĘDEM>


Do zachowania ustawień służy oczywiście przycisk Zapisz. Poprawne wykonanie operacji zostanie zasygnalizowane odpowiednim komunikatem: 


Nasz system automatycznie sprawdza ubezpieczenie wszystkich pacjentów posiadających PESEL. W razie potrzeby jest również dostępna możliwość ręcznego sprawdzenia dowolnego wybranego pacjenta.
W tym celu należy w lewym bocznym pasku kliknąć w Organizacja NFZ -> eWUŚ w razie potrzeby odświeżenia ustawień eWUŚ, w przypadku kiedy nie sprawdzają się automatycznie, prosimy w bocznym pasku wejść w Zarządzanie -> Organizacja NFZ -> eWUŚ 

Klinąć w Ustawienia i klinąć Zatwierdź.  

Proszę zaczekać ok 15-20 sekund i odświeżyć stronę. Po przejściu w zakładkę będzie widoczne, że eWUŚ już się sprawdzają. 

Prosimy przekazywać nam informacje, którym użytkownikom mamy nadać takie uprawnienia do odświeżania ustawień eWUŚ.


Samo kliknięcie w sekcję Zarządzanie, a następnie w przycisk eWUŚ w części Organizacja NFZ daje dostęp do listy weryfikacji ubezpieczenia (chronologicznie od najnowszych) zrobionych zarówno automatycznie przez system, jak i na żądanie przez pracownika przychodni. Lista taka zawiera imię i nazwisko oraz PESEL sprawdzanego pacjenta, status ubezpieczenia na dany dzień, kod operacji (ciąg liter i znaków będący potwierdzeniem przez NFZ sprawdzenia ubezpieczenia) oraz datę sprawdzenia. 

Możliwe jest również filtrowanie listy celem znalezienia np. danego pacjenta bądź sprawdzenia ilości braków ubezpieczeń. Służą do tego 3 przyciski widoczne obok przycisku Ustawienia:


Pozwalają one na przeszukanie bazy pod kątem szukanej frazy (np. fragmentu nazwiska), sprawdzenia ubezpieczenia z wybranej daty bądź po wybranym statusie (tylko ubezpieczonych lub tylko nieubezpieczonych).

Jeżeli macie Państwo dodatkowe pytania- zachęcamy do kontaktu z Działem Obsługi Klienta.

Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł