Wystawianie e-skierowania

Zmodyfikowano dnia Wed, 13 Oct 2021 o 03:36 PM

Przed wystawieniem pacjentowi e-skierowania należy upewnić się, czy w systemie zostały wprowadzone poprawne dane pacjenta, certyfikat ZUS lekarza oraz odpowiednie komórki organizacyjne (instrukcja w jaki sposób poprawnie skonfigurować komórkę organizacyjną zawarta jest w drugiej części artykułu).


W celu wystawienia e-skierowania należy podczas wizyty pacjenta:


1. Otworzyć sekcję Skierowania w menu Aktualna wizyta2. Wybrać rodzaj skierowania (Hospitalizacja, Poradnia specjalistyczna, Pracownia diagnostyczna lub Szpital psychiatryczny)


 

3. Po wyborze skierowania w nowo otwartym oknie należy uzupełnić wymagane informacje, a następnie kliknąć przycisk Generuj w celu wystawienia e-skierowania i przesłania pacjentowi odpowiedniego kodu.

WAŻNE: w polach Poradnia/Oddział/Badanie nie ma już możliwości wpisania własnego tekstu, należy zastosować się do słowników. Najprościej jest szukać wg słów kluczowych, np. PORADNIA KARDIOLOGICZNA czy Badanie RTG i wybrać właściwy element. -----

Kroki opisane poniżej dotyczą wyłącznie działalności (również tych w pełni prywatnych), które w księdze rejestrowej mają wpisane komórki organizacyjne (link do wyszukiwarki księgi rejestrowej: https://rpwdl.ezdrowie.gov.pl/RPM/Search), tj. w ich księdze występuje "CZĘŚĆ III - Komórki organizacyjne podmiotu leczniczego". W przypadku prywatnych gabinetów lekarskich oraz podmiotów, które nie posiadają komórek organizacyjnych możliwość wystawiania e-skierowań jest dostępna od razu, jeśli ustawiono dane do połączenia z P1 (te same, które były wprowadzane dla e-recept) oraz ePodpis na kontach lekarzy. W innym przypadku należy wykonać następujące kroki:


1) przejść do sekcji Organizacja NFZ->Ustawienia->Komórki organizacyjne (widoczna po nadaniu uprawnienia Dostęp do zarządzania komórkami organizacyjnymi z części Organizacja NFZ) i kliknąć w przycisk Nowa komórka:2) w nowym oknie wpisać potrzebne dane - Nazwę poradni (pierwsza część Części III wybranego oddziału w księdze rejestrowej, szablon: "XXXX Nazwa_poradni") oraz Kod centralny (w przypadku braku współpracy z NFZ można wpisać np. 1234), Kod resortowy I i Kod resortowy VII (zawarty w rubryce 7., między 14-znakowym nr REGON a VIII kodem res.) i kliknąć zielony przycisk Dodaj:


Operację należy wykonać kolejno dla wszystkich komórek organizacyjnych wpisanych do księgi rejestrowej


3) wybrać nowo dodaną poradnię, a w niej opcję Lekarze:
4) wyszukać pracownika celem jego wpięcia- wykonanie operacji zostanie potwierdzone odpowiednim komunikatem:Od tego momentu lekarz będzie miał możliwość wybrania poradni podczas przeprowadzania wizyty:


WAŻNE: jeśli lekarz jest przypisany do:
- dokładnie jednej poradni- będzie się ona automatycznie dopisywać do wizyt
- więcej niż jednej poradni- każdorazowo przed wystawieniem skierowania trzeba będzie wybrać odpowiedni wpis. Niewybranie właściwej komórki spowoduje błąd podczas generowania dokumentu.


Możliwość wyboru poradni jest dostępna również podczas umawiania wizyty:

Jak wystawić skierowanie na USG ? 
Z poniższej listy wybieramy PRACOWNIA DIAGNOSTYCZNA


W oknie, które się pojawia wybieramy pracownię USGJeżeli pojawiłyby się pytania lub chcielibyście Państwo dowiedzieć się więcej- zachęcamy do sprawdzenia https://support.aurero.com/support/home lub kontaktu z Biurem Obsługi Klienta.

Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł