Finanse

Zmodyfikowano dnia Thu, 07 Apr 2022 o 04:03 PM

Z tego poradnika dowiesz się do czego służy zakładka Finanse oraz jak z niej w pełni korzystać.


Aby wyedytować ustawienia Finansów otwórz


Zarządzanie -> Personalizacja systemu -> Finanse


Tutaj zdecydujesz czy zezwolisz pacjentom na Płatność przelewami czy będziesz wystawiać faktury VAT i czy fiskalizacji będą podlegać wpłaty i wypłaty z kasy.Tutaj także ustawisz wzór numerowania faktur, korekt faktur oraz faktur proforma:

Celem otwarcia sekcji dotyczącej finansów placówki z menu z lewej strony proszę kliknąć opcję Finanse:


W górnej części programu pojawią się dwie zakładki - Stan kasowy, rozliczenia komercyjne. Przechodzenie między nimi odbywa się przez kliknięcie w interesującą część:
Domyślnie otwieraną po wejściu w Finanse zakładką jest część pierwsza - Stan kasowy to tutaj dodasz ewentualne Wpłaty lub Wypłaty z kasy zgodnie z potrzebami placówki. Wystarczy użyć przycisku Dodaj transakcję w prawym górnym rogu ekranu.


Najechanie kursorem na wiersz dotyczący wybranej wpłaty pokaże na jego końcu dwie dodatkowe opcje. Pierwszą jest możliwość edycji wpłaty - otworzy się menu jak przy dodawaniu wpłaty, w którym będzie można zmienić dane dotyczące danego rozliczenia. Druga pokaże informację o czasie dodania wpisu i osobie która go dokonała:Zakładka Rozliczenia komercyjne to nic innego jak wszystkie rozliczone w placówce wizyty, po najechaniu kursorem na wybrane rozliczenie z listy możemy z menu z prawej strony kolejno:


1. Sprawdzić czy do wizyty został wystawiony paragon i jaki jest jego numer

2. Wykonać podgląd rozliczenia

3. Wyedytować rozliczenie

4. Usunąć rozliczenie.


Lista rozliczeń z czasem będzie coraz dłuższa dlatego kiedy zajdzie potrzeba odszukania konkretnego rozliczenia skorzystaj z opcji wyszukiwania ikona suwaków - w prawym górnym rogu ekranu.Po kliknięciu w nią pojawi się okno z filtrami do listy rozliczeń: 

Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł