Finanse

Zmodyfikowano dnia Thu, 07 Apr 2022 o 04:03 PM

Z tego poradnika dowiesz się do czego służy zakładka Finanse oraz jak z niej w pełni korzystać.


Aby wyedytować ustawienia Finansów otwórz


Zarządzanie -> Personalizacja systemu -> Finanse


Tutaj zdecydujesz czy zezwolisz pacjentom na Płatność przelewami czy będziesz wystawiać faktury VAT i czy fiskalizacji będą podlegać wpłaty i wypłaty z kasy.Tutaj także ustawisz wzór numerowania faktur, korekt faktur oraz faktur proforma:

Celem otwarcia sekcji dotyczącej finansów placówki z menu z lewej strony proszę kliknąć opcję Finanse:


W górnej części programu pojawią się dwie zakładki - Stan kasowy, rozliczenia komercyjne. Przechodzenie między nimi odbywa się przez kliknięcie w interesującą część:
Domyślnie otwieraną po wejściu w Finanse zakładką jest część pierwsza - Stan kasowy to tutaj dodasz ewentualne Wpłaty lub Wypłaty z kasy zgodnie z potrzebami placówki. Wystarczy użyć przycisku Dodaj transakcję w prawym górnym rogu ekranu.


Najechanie kursorem na wiersz dotyczący wybranej wpłaty pokaże na jego końcu dwie dodatkowe opcje. Pierwszą jest możliwość edycji wpłaty - otworzy się menu jak przy dodawaniu wpłaty, w którym będzie można zmienić dane dotyczące danego rozliczenia. Druga pokaże informację o czasie dodania wpisu i osobie która go dokonała:Zakładka Rozliczenia komercyjne to nic innego jak wszystkie rozliczone w placówce wizyty, po najechaniu kursorem na wybrane rozliczenie z listy możemy z menu z prawej strony kolejno:


1. Sprawdzić czy do wizyty został wystawiony paragon i jaki jest jego numer

2. Wykonać podgląd rozliczenia

3. Wyedytować rozliczenie

4. Usunąć rozliczenie.


Lista rozliczeń z czasem będzie coraz dłuższa dlatego kiedy zajdzie potrzeba odszukania konkretnego rozliczenia skorzystaj z opcji wyszukiwania ikona suwaków - w prawym górnym rogu ekranu.Po kliknięciu w nią pojawi się okno z filtrami do listy rozliczeń: