Komunikaty z błędami przy wystawianiu recept

Zmodyfikowano dnia Tue, 10 Oct 2023 o 12:59 PM

Poniżej udostępniamy informacje na temat najczescie występujących w Aurero komunikaty z błędami przy wystawianiu recept i sposób postępowania, aby było możliwe wystawienie recepty


1. Kominikat o treści "Dokument nie jest zgodny ze Schematronem. (plCdaDrugPrescriptionSupplyEntry): Data zleconego wydania leku (data realizacji recepty) musi być równa lub póaniejsza od daty wystawienia dokumentu","Co najmniej jeden dokument nie spełnia reguł biznesowych dotyczących swojej klasy dokumentu (szczegy błędu zawarte są w wyniku weryfikacji)."Wystawienie recepty jest możliwe do trzech dni wstecz licząc od terminu wizyty.


2. Komunikat z błędem o treści: “W dokumencie recepty na lek gotowy nie występują następujące wymagane elementy w bloku narracyjnym lub wartośbci odpowiadające tym elementom w bloku strukturalnym: p1_platnik_opis_1, p1_platnik_wartosc_1.“,”Co najmniej jeden dokument nie spełnia reguł biznesowych dotyczących swojej klasy dokumentu (szczegóły błędu zawarte są w wyniku weryfikacji)."Należy uzupełnić oddział NFZ klikając w edycję pacjenta. Następnie lekarz powinien ponownie wystawić receptę.


3. Przy próbie wystawienia recepty pojawia się komunikat o z błędem REG 312 


Należy wgrać certyfikat ponownie, w ustawieniach konta, po zalogowaniu na użytkownika. Jeśli problem dalej występuje, należy zgłosić do konsultanta wsparcia w celu weryfikacji.


4. Komunikat o treści: Niezgodność dokumentu ze schemą. REG.005


Należy zgłosić problem do konsultanta wsparcia w celu weryfikacji - należy podać konsultantowi datę i godzinę wizyty, na której dochodzi o występienia błędu oraz imię i nazwisko pacjenta lub imię i naziwisko lekarza.


5. Komunikat o treści:  "Podpis elektroniczny co najmniej jednej recepty nie został poprawnie zweryfikowany (szczegóły błędów w zawarte są w wyniku weryfikacji). (Certyfikat został unieważniony.)"


Po wgraniu do systemu certyfikat lekarza jest ważny 5 lat. Po tym czasie certyfikat lekarza wygasa. W tej sytuacji lekarz po zalogowaniu do ZUS PUS powinien ponowić cerryfikat na nowo i wgrać ponowiony certyfikat ponownie do systemu.


Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł