Co robić jak lekarz/lekarze nie mogą wystawiać recept / Komunikat: Niezgodność dokumentu ze schemą. REG312

Zmodyfikowano dnia Wed, 02 Aug 2023 o 04:26 PM

Kiedy przy wystawianiu recepty występuje komunikat o treści Niezgodność dokumentu ze schem ą. REG312 prosimy o ponowienie wniosku o nowy certyfikat lekarza i o wgranie certyfikatu lekarza do systemu, w ustawieniach konta po zalogowaniu na konto lekarza, który zgłasza ten problem.


Prosimy o sprawdzenie, czy problem z wystawieniem recept i skierowań dotyczy wszystkich lekarzy, czy konkretnych czy konkretnego lekarza. 

Prosimy o przekazanie konsultantowi wsparcia w celu weryfikacji daty i godzin wizyt (wraz z imię i nazwisko pacjenta lub imię i nazwisko lekarza), dla których występuje problem z wystawieniem recept / skierowań. 

Prosimy o zobrazownie jak problem objawia się - czy występuje komunikat z błędem - jeśli tak, jaka jest treść komunikatu? Przyśpiesza to weryfikację i rozwiązanie problemu.


Jeśli problem dalej występuje i jest zgłaszany u konkretnych lekarzy

Prosimy o sprawdzenie, czy numer pwz wprowadzony w systemie u lekarza jest aktualny.
Prosimy o upewnienie się czy wgrywany jest certyfikat lekarza, który jest aktualny (należy sprawdzić czy nie stracił ważności - certyfikat lekarza jest ważny 5 lat po wgraniu do systemu)

Należy ponowić w ZUS wnioski o nowe certyfikaty lekarzy / danego lekarza i wgrać certyfikat lekarza po zalogowaniu na konto lekarza, w ustawieniach konto.


Jeśli problem utrzymuje się, mimo wgrania certyfikatów lekarzy i dotyczy wszystkich lekarzy, prosimy o wygenerowanie nowych certyfikatów P1 (wss, tls) dla placówki i wgranie nowowygenerowanych certyfikatów P1 do systemu zgodnie z instrukcją - nie można pominąć żadnego kroku instrukcji. Certyfikaty P1 są ważne 2 lata po wgraniu do systemu (po tym okresie, aby wystawianie recept i skierowań działało poprawnie, prosimy o wygenerowanie na nowo i wgrane do systemu). Po wykonaniu powyższych kroków, prosimy o ponownie wystawienie recepty przez lekarza. Udostępniamy instrukcję jak wygenerować nowe certyfikaty na Aurero 2

W razie jeśli potrzebują Państwo pomocy w wygenerowaniu nowych certyfikatów P1, należy niezzwrócić się o pomoc do konsultanta wsparcia.


Jeśli zgłaszany problem będzie utrzymywał się, należy zwrócić się o pomoc do konsultanta wsparcia. Prosimy o przesłanie na adres kontakt@aurero.com w celu weryfikacji przez dział IT certyfikatu lekarza i certyfikatów P1 wss i tls placówki (w celu sprawdzenia przez dział IT, czy certyfikat lekarza nie utracił ważności i sprawdzenia czy certyfikaty P1 zostały poprawnie wygenerowane) 

Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł