Pierwsze kroki w systemie - Instrukcja dla lekarzy

Zmodyfikowano dnia Thu, 09 Apr 2020 o 10:32 AM

Serdecznie witamy! Dzięki niniejszej instrukcji w łatwy sposób skonfigurują Państwo konto lekarza w systemie oraz przeprowadzą pierwszą wizytę.

I. Konfiguracja konta lekarza

Krok 1. Zaloguj się do systemu

Za pomocą otrzymanego w wiadomości email linka utwórz hasło do Twojego konta w systemie. Następnie zaloguj się podając adres email oraz ustalone przed chwilą hasło.Krok 2. Wprowadź podstawowe dane

W menu wybierz opcję Ustawienia, znajdującą się w sekcji zarządzanie, a następnie Ustawienia gabinetuKrok 3. Wgraj podpis elektroniczny

Następnie należy wprowadzić dane, a także wgrać plik certyfikatu ePodpisu z dysku komputera i zatwierdzić

II. Rozpoczęcie wizyty

1. Rozpocznij wizytę niezarejestrowanego pacjenta

Najszybszym sposobem rozpoczęcia wizyty niezarejestrowanego pacjenta jest kliknięcie w przycisk Szybka wizyta znajdujący się w centralnej części panelu głównego.


Następnie należy uzupełnić podstawowe dane pacjenta oraz kliknąć przycisk Rozpocznij wizytę.


2. Rozpocznij wizytę zarejestrowanego pacjenta

Najszybszym sposobem rozpoczęcia wizyty zarejestrowanego pacjenta jest kliknięcie w jego imię i nazwisko znajdujące się w prawym górnym rogu panelu głównego widocznego po zalogowaniu się do systemu.

III. Przeprowadzenie wizyty

Na ekranie komputera jest teraz widoczna karta pacjenta z informacjami o pacjencie i odbytych wizytach, oraz karta aktualnej wizyty, w której należy wprowadzić wszelkie informacje zebrane w wywiadzie.

Uzupełnij kartę wizyty

Podczas wizyty w polach formularza należy wprowadzić informacje dotyczące aktualnej wizyty: wywiad, badania przedmiotowe, zalecenia, rozpoznanie, procedury.


Wystaw receptę

Podczas wizyty w polach formularza należy wprowadzić informacje dotyczące aktualnej wizyty. Następnie, aby wystawić receptę należy w panelu aktualnej wizyty wybrać przycisk Recepty.


Wystawianie recepty należy rozpocząć od wyszukania leków, które mają znaleźć się na recepcie. Po wprowadzeniu pierwszych liter nazwy leku w polu wyszukiwarki pokaże się pod nią lista leków, których nazwy rozpoczynają się w ten sposób oraz lista dostępnych opakowań. Jeśli aktualna wizyta dotyczy pacjenta, który już odbywał wizyty w przychodni, warto skorzystać z opcji obok wyszukiwarki (zaznaczonych na zdjęciu kolorem czerwonym). Kolejno: ostatnio przepisywane, przyjmowane na stałe, najczęściej przepisywane.


Po wybraniu leków, które znajdą się na receptach, należy wprowadzić pozostałe informacje dla potrzeb realizacji recepty, takie jak: uprawnienia, data realizacji, czy dodatkowe informacje. Następnie należy wybrać przycisk Wygeneruj receptę.


Wystaw skierowanie

Aby wystawienie skierowania było możliwe, w karcie wizyty należy uzupełnić dane w zakładce Rozpoznanie. Następnie, w celu wystawienia skierowania, należy w polu Aktualna wizyta wybrać przycisk Skierowanie.W kolejnym kroku należy wybrać rodzaj badania, na które wystawione zostanie skierowanie.


Zleć dodatkowe badania

Aby zlecić dodatkowe badania, należy w panelu Aktualna wizyta wybrać zakładkę Badania dodatkowe.


W widoku badań dodatkowych istnieje możliwość wybrania opcji Nowe badanie lub Badanie z szablonu (jeśli szablon został wcześniej utworzony). Jeśli nie ma jeszcze dostępnych szablonów, należy wybrać Nowe badanie, a następnie po uzupełnieniu informacji o badaniu można w kolejnym kroku zapisać badanie jako szablon na przyszłość.


Podsumowanie informacji o pacjencie

W prawym górnym rogu znaleźć można ogólne informacje o pacjencie:
Podsumowanie, Badania dodatkowe pacjenta oraz Dokumenty, skompletowane w programie na podstawie wszystkich wizyt pacjenta w przychodni.
Można podejrzeć wszystkie informacje o pacjencie i jego wizytach w przychodni, wybierając Podsumowanie spośród opcji w prawym górnym rogu panelu. Elementy podsumowania można dowolnie modyfikować i ustawić je zgodnie z własnymi preferencjami za pomocą przycisku po lewej stronie (zaznaczono na zdjęciu kolorem czerwonym).


Repozytorium badań pacjenta

Można również uzyskać dostęp do badań pacjenta, które zostały zlecone przez wszystkich lekarzy w przychodni. W tym celu należy wybrać zakładkę Badania dodatkowe. Po wybraniu tej opcji uzyskujemy podgląd badań laboratoryjnych i obrazowych.


Zakończ wizytę

Po uzupełnieniu wszystkich informacji o wizycie, wystawieniu recept, skierowań i zleceniu dodatkowych badań, należy zakończyć wizytę. W tym celu należy w panelu Aktualna wizyta wybrać czerwony przycisk Zakończ wizytę.


Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł