Jak wystawić eZwolnienie?

Zmodyfikowano dnia Thu, 04 Jun 2020 o 12:20 PM

W dobie cyfryzacji usług medycznych niezbędne jest umożliwienie pacjentom dostępu do korzystania z e-zwolnień. W naszym systemie lekarz wystawia e-zwolnienie w szybki i prosty sposób, bezpośrednio z karty przeprowadzanej wizyty. Poniżej opisujemy krok po kroku, jak wystawić e-zwolnienie podczas wizyty pacjenta.


W celu uruchomienia możliwości wystawiania eZwolnień upewnij się, że uzupełniłeś w systemie informacje dotyczące Elektronicznej Pieczątki (w sekcji Ustawienia / EDM) oraz wprowadziłeś do systemu plik ePodpisu (sekcja Ustawienia / Ustawienia konta).


1. Wystawienie eZwolnienia w naszym systemie jest możliwe po uzupełnieniu odpowiedniego rozpoznania w karcie wizyty. Następnie należy wybrać opcję eZwolnienia z sekcji Aktualna wizyta.


2. Po otwarciu okna eZwolnień, w centrum ekranu znajdują się kolejne sekcje, w których poszczególne dane uzupełniane są automatycznie w przypadku pól nieaktywnych (pola "wyszarzone"), pola aktywne (z białym tłem) muszą być wypełnione przez lekarza.


3. W sekcji niezdolność do pracy lekarz uzupełnia odpowiednie pola - Niezdolność do pracy od, Niezdolność do pracy do,  Wskazania lekarskie, Kod(y), Rozpoznanie (pobrane z karty wizyty) oraz ewentualnie informacje dotyczące Hospitalizacji i informacji dotyczących osoby będącej pod opiekąW sekcji Płatnik oraz Pracodawca należy wybrać odpowiednie wartości z listy.


4. Po poprawnym uzupełnieniu powyższych danych kliknij przycisk Generuj e-zwolnienie w celu wysłania go do systemu centralnego. Lista zwolnień pacjenta widoczna jest w sekcji poniżej wspomnianego przycisku.


Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł