Dodawanie pacjenta do badania klinicznego

Zmodyfikowano dnia Mon, 28 Jun 2021 o 10:08 PM


W celu dodania pacjenta do wybranego badania klinicznego upewnij się, że pacjent został dodany do głównej bazy pacjentów.

Kliknij w Dodawanie pacjenta do listy pacjentów, aby dowiedzieć się jak dodać pacjenta do głównej bazy.


Ścieżka dodawania pacjenta do badania klinicznego:


Menu -> Badania kliniczne -> wybrane badanie -> ikona pulpitu badania

 

Z menu po lewej stronie wybierz Badania kliniczne (ikona z pigułkami) widoczną w lewym menu systemu). Po kliknięciu otwiera nam się lista badań klinicznych.


Znajdź na liście wybrane badanie i najedź na nie wskaźnikiem myszy.

Po najechaniu na wiersz z badaniem podświetla się on na niebiesko, a z prawej strony pokazują się ikony pulpitu badania oraz ikona informacyjna.


Kliknij w ikonę pulpitu badania.

 

Następnie przejdź na dół pulpitu badania do domyślnie zaznaczonej sekcji ‘Pacjenci’ zawierającą listę pacjentów. 


 

Kliknij znajdujący się w prawym górnym rogu listy przycisk Dodaj pacjenta.

Widoczny jest formularz dodawania pacjenta do badania klinicznego zawierający pola:
 

-Pacjent, w którym możesz odnaleźć dodanego w krokach poprzednich pacjenta lub innych pacjentów dodanych do listy pacjentów (Menu -> Pacjenci) poprzez wpisanie imienia i nazwiska w pole wyszukiwania. Po wpisaniu tekstu pojawia się podpowiedź, którą możesz wybrać, 

 

-Numer randomizacyjny i Numer screeningowy pacjenta - pola nieobowiązkowe/opcjonalne, 

 

-Lekarz prowadzący po kliknięciu pojawia się lista lekarzy z badania klinicznego. Możesz wpisać i następnie wybrać pozycję poprzez kliknięcie w wybraną podpowiedź,

 

-Status możesz wybrać jedną z dostępnych opcji z listy rozwijanej (Run-in, Screening, Screen-failure, Drop-out, Early termination, Completed), 

 

-Data pierwszej wizyty po kliknięciu w pole pojawia się kalendarz, w którym możesz zaznaczyć datę pierwszej wizyty pacjenta. 

 

Masz również możliwość dodania pacjenta do ramienia w badaniu poprzez zaznaczenie „checkboxa” Chcę przypisać pacjenta do ramienia w wybranym badaniu. Pojawia się sekcja:

Przypisz pacjenta do „ramienia” badania z wyszukiwarką oraz polem Startowa ścieżka badania. Po wpisaniu nazwy ramienia w wyszukiwarce pojawia się podpowiedź. Możesz ją wybrać poprzez kliknięcie w wybraną pozycję.  W polu Wybrane ramię badania pojawia się wtedy informacja o wybranym ramieniu.


 

Jeśli wprowadzone dane są prawidłowe wystarczy kliknąć Zapisz. Na liście pacjentów w badaniu klinicznym pojawia się nowy pacjent. Jeśli chcesz wyjść bez zapisywania danych kliknij Anuluj

Uwaga! Przed dodaniem pacjenta należy upewnić się czy protokół badania został zdefiniowany- zakładka Protokół w pulpicie badania


Po zapisie pojawia się komunikat informacyjny w prawym górnym rogu.


 

Pamiętaj, że po zapisaniu pacjenta w każdej chwili możesz go edytować. Wystarczy odnaleźć go na liście pacjentów, najechać na wiersz, a następnie kliknąć na ikonę ołówka z prawej strony wiersza Menu -> Badania kliniczne -> wybrane badanie -> ikona pulpitu -> przejście do sekcji z pacjentami na dole strony -> najechanie na wybranego pacjenta -> ikona ołówka.


Po edytowaniu danych należy kliknąć Zapisz lub Anuluj.


Gdy zmiany zostaną zaakceptowane, po kliknięciu Zapisz pojawia się komunikat w prawym górnym rogu.Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł