Wykorzystanie procedur i ich widoczność w systemie

Zmodyfikowano dnia pt, 25 Cze, 2021 o 9:02 PO POŁUDNIU

W tym poradniku dowiesz się do czego wykorzystywana jest procedura oraz gdzie jest widoczna w systemie.


Procedury są wykorzystywane do przeprowadzenia konkretnych czynności podczas badania klinicznego przez dane osoby w zespole badawczym zgodnie z protokołem badania.

W poradniku Dodawanie oraz edycja procedur, opisaliśmy jak poprawnie wprowadzić procedury do systemu. Dodatkowo, pokazaliśmy jak Dodać procedurę do protokołu.


Pytanie: Gdzie procedury, które dodajemy do protokołu są widoczne?


Zawartość (przeprowadzonej albo mającej się odbyć) procedury dostępna jest do podglądu i edycji,w Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM) w wizycie pacjenta zapisanego do badania klinicznego.

Aby przejść do widoku (przeprowadzonej albo mającej się odbyć w przyszłości konkretnej) procedury i/lub jej uzupełniania należy przejść do wizyty pacjenta zapisanego w danym badaniu klinicznym.

Uwaga: Aby wyświetlić nowo dodaną procedurę, należy zarezerwować nową wizytę. Nowo dodana procedura będzie widoczna tylko w wizytach, które zostały zarezerwowane po jej dodaniu.

Jeżeli wizyta pacjenta została zarezerwowana przed dodaniem procedury do protokołu, procedura nie będzie w tej wizycie widoczna.

Aby przejść do procedury w wizycie należy wybrać:

Menu Terminarz Data wizyty Wizyta pacjenta w badaniu (najechać na wiersz) EDM Zakładka z procedurą

 

Należy wybrać z menu po lewej stronie zakładkę Terminarza (ikona kalendarza widoczna po lewej stronie). Widoczna jest lista pacjentów zapisanych na wizyty dziś. Aby przejść do wizyty pacjenta w danym dniu należy w kalendarzu po lewej stronie, wybrać miesiąc i rok oraz kliknąć dzień w kalendarzu.

 

Następnie, należy najechać na wiersz pacjenta zapisanego w badaniu klinicznym, do którego została dodana procedura i kliknąć napis EDM.


 

 

Kolejnym krokiem jest zjechanie w dół do sekcji Wszystkie procedury” oraz kliknięcie w zakładkę nowo dodanej procedury. Pojawi się widok procedury dodanej do protokołu.


Jeżeli w ustawieniach procedury dodany był formularz – w widoku procedury wyświetli się widok formularza z polami do uzupełnienia.