Wykorzystanie procedur i ich widoczność w systemie

Zmodyfikowano dnia Fri, 25 Jun 2021 o 09:02 PM

W tym poradniku dowiesz się do czego wykorzystywana jest procedura oraz gdzie jest widoczna w systemie.


Procedury są wykorzystywane do przeprowadzenia konkretnych czynności podczas badania klinicznego przez dane osoby w zespole badawczym zgodnie z protokołem badania.

W poradniku Dodawanie oraz edycja procedur, opisaliśmy jak poprawnie wprowadzić procedury do systemu. Dodatkowo, pokazaliśmy jak Dodać procedurę do protokołu.


Pytanie: Gdzie procedury, które dodajemy do protokołu są widoczne?


Zawartość (przeprowadzonej albo mającej się odbyć) procedury dostępna jest do podglądu i edycji,w Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM) w wizycie pacjenta zapisanego do badania klinicznego.

Aby przejść do widoku (przeprowadzonej albo mającej się odbyć w przyszłości konkretnej) procedury i/lub jej uzupełniania należy przejść do wizyty pacjenta zapisanego w danym badaniu klinicznym.

Uwaga: Aby wyświetlić nowo dodaną procedurę, należy zarezerwować nową wizytę. Nowo dodana procedura będzie widoczna tylko w wizytach, które zostały zarezerwowane po jej dodaniu.

Jeżeli wizyta pacjenta została zarezerwowana przed dodaniem procedury do protokołu, procedura nie będzie w tej wizycie widoczna.

Aby przejść do procedury w wizycie należy wybrać:

Menu Terminarz Data wizyty Wizyta pacjenta w badaniu (najechać na wiersz) EDM Zakładka z procedurą

 

Należy wybrać z menu po lewej stronie zakładkę Terminarza (ikona kalendarza widoczna po lewej stronie). Widoczna jest lista pacjentów zapisanych na wizyty dziś. Aby przejść do wizyty pacjenta w danym dniu należy w kalendarzu po lewej stronie, wybrać miesiąc i rok oraz kliknąć dzień w kalendarzu.

 

Następnie, należy najechać na wiersz pacjenta zapisanego w badaniu klinicznym, do którego została dodana procedura i kliknąć napis EDM.


 

 

Kolejnym krokiem jest zjechanie w dół do sekcji Wszystkie procedury” oraz kliknięcie w zakładkę nowo dodanej procedury. Pojawi się widok procedury dodanej do protokołu.


Jeżeli w ustawieniach procedury dodany był formularz – w widoku procedury wyświetli się widok formularza z polami do uzupełnienia. 

Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł