Remote monitoring - dokumentacja badania

Zmodyfikowano dnia Thu, 28 Mar 2024 o 06:05 PM

Parę słów o wizycie monitorującej:

 

Wizyta monitorująca ustalana jest z poziomu Ośrodka. Osoba odpowiedzialna za ustawienie takiej wizyty, po wyborze badania, nadaje Monitorowi dostęp czasowy.

 

 

Monitor w dniu oraz godzinie rozpoczęcia takiej wizyty dostaje wiadomość mailową z instrukcjami jak zalogować się do systemu.

 

 1. Logowanie do systemu

 

Zaloguj się na swoją skrzynkę pocztową, a następnie znajdź wiadomość email.

 

W dostarczonym mailu, znajduje się informacja o przydzielonym dostępie do danego Ośrodka wraz z Loginem oraz Hasłem. Dostęp jest ograniczony czasowo oraz w formie odczytu.


Aby rozpocząć wizytę monitorującą w danym badaniu, kliknij w przycisk Rozpocznij wizytę i zaloguj się podając podany Login oraz Hasło. 1. Pasek nawigacyjny


Po zalogowaniu się, na górze ekranu widoczny jest pasek nawigacyjny. 

W lewym górnym rogu znajduje się informacja, w jakim Ośrodku obecnie się znajdujesz i jaką masz przydzieloną rolę.


W prawym górnym rogu znajdują się zaś następujące ikony:

 • Pytajnika: Możesz skorzystać z naszej pomocy wybierając odpowiednio:

 • Pomoc- dostęp do naszej bazy wiedzy, gdzie znajdują się poradniki związane z naszą platformą.

 • Co nowego - bądź na bieżąco z nowościami oraz aktualizacjami naszego systemu.

 • Literek: Możesz dopasować wielkość czcionki wg swoich preferencji.

 • Kłódki: Naciśnij ikonę kłódki, jeżeli chcesz zablokować panel. Zadbaj, aby nikt nieuprawniony nie miał dostępu do platformy. Dodatkowo, po 15 minutach Twojej nieaktywności, system automatycznie Cię wyloguje.

 1. Pulpit badania


Wszystkie informacje oraz dane dotyczące badania, do którego masz dostęp znajdują się w pulpicie badania. 

Badania kliniczne->Lista Badań->Ikona pulpitu

Aby wejść do pulpitu badania, należy wejść w zakładkę Badania Kliniczne w menu, następnie wybrać badanie z listy. Najedź myszką na nazwę badania, następnie kliknij w ikonę pulpitu, znajdującą się prawej stronie.

Pojawił się widok pulpitu badania klinicznego. W lewym górnym rogu znajduje się nazwa badania klinicznego.

Dzięki pulpitowi badania w łatwy sposób możesz np. przejrzeć listę pacjentów uczestniczących w badaniu oraz sprawdzić harmonogram nadchodzących wizyt.

Pulpit badania zawiera sekcję z szybkimi akcjami:

 • Dokumenty

 • Wyposażenie

 • Zespół

 1. Przeglądanie dokumentów badania


Aby przejść do zaślepionej podpisanej elektronicznie kopii dokumentacji papierowej, wybierz zakładkę Dokumenty, znajdującą się w pasku szybkich akcji, w pulpicie badania. 

Następnie, wybierz folder z dokumentacją, którą chcesz przeglądać i kliknij w niego. W prawym boksie wyświetli się lista dokumentów. Po najechaniu myszką na wybrany, kliknij w ikonę oka.

 

Po kliknięciu pojawia się dokument w formacie PDF.

5. Podgląd certyfikatów wyposażenia.


Aby móc przeglądać certyfikaty wyposażenia, przypisanego do danego badania, należy wybrać zakładkę wyposażenie, w szybkich akcjach, w pulpicie badania.

Badania kliniczne->Pulpit badania->Szybkie akcje->Wyposażenie


Bądź wybrać:


Zakładkę Badania kliniczne w menu, następnie wyposażenie.

Badania Kliniczne->Wyposażenie


Aby przejść do listy certyfikatów wybranego wyposażenia, najedź myszką na dany sprzęt, następnie kliknij w ikonę dokumentu z lupą.
Zostaniesz przekierowany do listy certyfikatów wybranego wyposażenia. Należy najechać myszką na wybrany certyfikat i kliknąć w ikonę oka. 1. Zespół badawczy


Aby móc przeglądać listę osób, przypisanych  do danego badania, należy wybrać zakładkę Zespół, w szybkich akcjach, w pulpicie badania.


Badania kliniczne->Pulpit badania->Szybkie akcje->ZespółPo kliknięciu w Zespół, pojawia się okno z listą osób należących do zespołu badawczego wybranego badania wraz z określeniem ich obowiązków, roli, rodzaju zespołu (zaślepiony, odślepiony, bez podziału na odślepienie) oraz ich statusu (aktywny/nieaktywny).