A2 - Konfiguracja do wystawiania e-recepty i e-zwolnienia

Zmodyfikowano dnia Thu, 18 May 2023 o 07:47 PM

Aby wygenerować e-receptę i e-zwolnienie niezbędne jest wgranie podpisu elektronicznego przez lekarza w app.aurero.com (druga zakładka w ustawieniach konta). 


Instrukcja: 


https://aurero.freshdesk.com/support/solutions/articles/60000714587-a2-konfiguracja-epodpisu

 

WAŻNE:


Aby możliwe było rozpoczęcie wystawiania e-recept w systemie obsługującym Elektroniczną Dokumentację Medyczną, niezbędne jest spełnienie kilku warunków:


- posiadanie przez lekarza certyfikatu ZUS, można go pobrać po założeniu konta na platformie PUE: https://www.zus.pl/pue..


- konieczny jest również dostęp do księgi rejestrowej, token (identyfikator), hasło oraz certyfikaty z RPWDL (Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą). 

Można je uzyskać po podłączeniu podmiotu leczniczego do platformy e-Zdrowie – P1: https://rpwdl.csioz.gov.pl.. 


Gdy lekarz przyjmuje jako indywidualna praktyka i ma założony w Aurero prywatny gabinet - wtedy używamy tutaj certyfikatów lekarza. Gdy lekarz przyjmuje pod szyldem jakiejś placówki - wtedy w Aurero muszą być wgrane certyfikaty RPWDL tej placówki.


Instrukcję jak wgrać certyfikaty znajdziesz tutaj :


https://support.aurero.com/support/solutions/articles/60000615822-integracja-z-platform%C4%85-p1-jak-uzyska%C4%87-dost%C4%99p-do-p1-oraz-ksi%C4%99gi-rejestrowej-z-rpwdl- 

(Certyfikat powinien mieć rozszerzenie .p12 – nie ma możliwości wgrania do Aurero plików w formacie .pem  ) i wgrać logując się na https://api.aurero.com/ w Ustawienia ->  Ustawienia gabinetu -> Platforma P1 (erecepty)Po wgraniu do systemu certyfikat lekarza jest ważny 5 lat. Po tym czasie należy wygenerować cerryfikat na nowo i wgrać ponownie do systemu. 


Po wgraniu do systemu certyfikatów P1 są ważne 2 lata. Po tym czasie należy wygenerować cerryfikat na nowo i wgrać ponownie do systemu.


e-Recepty

Wejdź na app.aurero.com (na Manager) i w Zrządzanie -> Dane postawowe wypełnij pole 

Regon - 14 cyfr ( ten numer regon pojawia się na e-Recepcie ) 

Jeżeli nie zostanie wpisany Regon 14 cyfrowy wtedy w polu Regon na recepcie pojawią się same 0.