A2 - Konfiguracja do wystawiania e-recepty i e-zwolnienia

Zmodyfikowano dnia Thu, 18 May 2023 o 07:47 PM

Aby wygenerować e-receptę i e-zwolnienie niezbędne jest wgranie podpisu elektronicznego przez lekarza w app.aurero.com (druga zakładka w ustawieniach konta). 


Instrukcja: 


https://aurero.freshdesk.com/support/solutions/articles/60000714587-a2-konfiguracja-epodpisu

 

WAŻNE:


Aby możliwe było rozpoczęcie wystawiania e-recept w systemie obsługującym Elektroniczną Dokumentację Medyczną, niezbędne jest spełnienie kilku warunków:


- posiadanie przez lekarza certyfikatu ZUS, można go pobrać po założeniu konta na platformie PUE: https://www.zus.pl/pue..


- konieczny jest również dostęp do księgi rejestrowej, token (identyfikator), hasło oraz certyfikaty z RPWDL (Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą). 

Można je uzyskać po podłączeniu podmiotu leczniczego do platformy e-Zdrowie – P1: https://rpwdl.csioz.gov.pl.. 


Gdy lekarz przyjmuje jako indywidualna praktyka i ma założony w Aurero prywatny gabinet - wtedy używamy tutaj certyfikatów lekarza. Gdy lekarz przyjmuje pod szyldem jakiejś placówki - wtedy w Aurero muszą być wgrane certyfikaty RPWDL tej placówki.


Instrukcję jak wgrać certyfikaty znajdziesz tutaj :


https://support.aurero.com/support/solutions/articles/60000615822-integracja-z-platform%C4%85-p1-jak-uzyska%C4%87-dost%C4%99p-do-p1-oraz-ksi%C4%99gi-rejestrowej-z-rpwdl- 

(Certyfikat powinien mieć rozszerzenie .p12 – nie ma możliwości wgrania do Aurero plików w formacie .pem  ) i wgrać logując się na https://api.aurero.com/ w Ustawienia ->  Ustawienia gabinetu -> Platforma P1 (erecepty)Po wgraniu do systemu certyfikat lekarza jest ważny 5 lat. Po tym czasie należy wygenerować cerryfikat na nowo i wgrać ponownie do systemu. 


Po wgraniu do systemu certyfikatów P1 są ważne 2 lata. Po tym czasie należy wygenerować cerryfikat na nowo i wgrać ponownie do systemu.


e-Recepty

Wejdź na app.aurero.com (na Manager) i w Zrządzanie -> Dane postawowe wypełnij pole 

Regon - 14 cyfr ( ten numer regon pojawia się na e-Recepcie ) 

Jeżeli nie zostanie wpisany Regon 14 cyfrowy wtedy w polu Regon na recepcie pojawią się same 0. 

 


Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł