Telekonsultacja w systemie Lekarz.Center z perspektywy pacjenta

Zmodyfikowano dnia pt, 20 Lis, 2020 o 3:56 PO POŁUDNIU

Pamiętaj! W celu skorzystania z pełnej funkcjonalności portalu zarejestruj się, dzięki utworzeniu konta uzyskasz dostęp do listy terminów wizyt oraz wystawionych podczas nich recept. Konto na portalu jest również niezbędne do połączenia się z lekarzem w ramach wideokonsultacji lub poprzez chat. Jeśli link do utworzenia konta na portalu został wysłany z przychodni w celu dołączenia do wizyty wystarczy ustawić własne hasło oraz odnaleźć wizytę w zakładce wizyty.


Pacjenci mogą również samodzielnie rezerwować terminy wizyt, odbywa się to w następujący sposób:

1. W celu umówienia wizyty w formie telekonsultacji odnajdź odpowiedniego lekarza lub usługę medyczną na platformie Lekarz.Center. Możesz to zrobić za pomocą wyszukiwarki, lub dzięki poręcznym skrótom znajdującym się w sekcji Pulpit główny. Możesz też kliknąć przycisk Umów się na konsultacje, który przenosi użytkownika do listy wszystkich lekarzy oferujących zdalne konsultacje.2. Po wybraniu lekarza w centralnej części Pulpitu głównego wyświetla się panel, dzięki któremu można wybrać odpowiedni termin z kalendarza, lub spośród najbliższych wolnych.


3. Po wybraniu odpowiedniego terminu jeśli nie jesteś zalogowany, Zaloguj się na swoje konto w przychodni, lub Zarejestruj się podając podstawowe dane jeśli to Twoja pierwsza wizyta. 4. Po zalogowaniu się kliknij ponownie w wybrany termin i wybierz Typ wizyty oraz ewentualnie Wybierz objawy i wpisz dodatkowe uwagi dla lekarza.

5. Następnie kliknij przycisk Zapłać teraz i dokonaj płatności w systemie PayU. Po poprawnym opłaceniu wizyty otrzymasz potwierdzenie rezerwacji oraz dokonania przelewu. 6. Jeśli wybrałeś Konsultację telefoniczną 15 minut przed jej rozpoczęciem otrzymasz wiadomość SMS zawierającą numer telefonu oraz kod autoryzacyjny potrzebny do połączenia się z lekarzem – będzie on potrzebny jeśli dzwonisz z numeru innego niż podałeś podczas rejestracji. Po wybraniu odpowiedniego numeru czekaj, aż centrala nawiąże połączenie. 7. Jeśli wybrałeś telekonsultację w formie wideo lub czatu zaloguj się na swoje konto na platformie Lekarz.Center i z panelu Twoje zdrowie wybierz zakładkę Wizyty.


8. Następnie znajdź zarezerwowaną wizytę w sekcji Twoje wizyty i kliknij w przycisk Przejdź do telekonsultacji.


9. Jeśli wybrałeś konsultację w formie rozmowy wideo lub czatu po przejściu do telekonsultacji przyporządkowanej do odpowiedniej wizyty zostaniesz przeniesiony do jej okna. W jego centralnej części w zależności od rodzaju znajduje się ekran czatu lub przekaz wideo z kamery lekarza, jeśli dołączył on już do wizyty. W przypadku wizyt wideo, możesz również przesyłać lekarzowi informacje tekstowe i skany dokumentów. Jest to możliwe po kliknięciu ikonki czatu pod oknem z obrazem wideo.


10. Jeśli nie widzisz obrazu, upewnij się, że strona otrzymała odpowiednie uprawnienia (lista dostępna po kliknięciu ikonki z kłódką obok pola adresu przeglądarki internetowej).