A2 - Perspektywa lekarza - ustawienia eWUŚ

Zmodyfikowano dnia Wed, 19 Jul 2023 o 01:00 PM

W Aurero jest możliwe wprowadzenie ustawień eWuś dla danego lekarza.

Jeżeli lekarz jest w przychodni - manager placówki może ale nie musi ustawić dane do autoryzacji eWUŚ. Jednak w tym przypadku lekarz również może sam skonfigurować eWUŚ. Wtedy dane wprowadzone przez lekarza mają wyższy priorytet i jego wizyty są sprawdzane jego eWUSiem. 
Przypadek: przychodnia ma kontrakt z NFZ na poradnie neurologiczną ale już na kardiologiczną nie. Zgodnie z prawem pacjent neurologiczny powinien być sprawdzony ewusiem przychodni, a pacjent kardiologiczny ewusiem lekarza.  


W celu wprowdzenia ustawień eWuś na koncie lekarza należy wejść w USTAWIENIA konta lekarza - eWUŚ


Przycisk w prawym górnym rogu -> Ustawienia konta -> eWUŚ 


Po zalogowaniu się na konto przypisane do lekarza, należy wybrać przycisk z inicjałami, który znajduje się w prawym górnym rogu ekranu i wybierz zakładkę Ustawienia konta. Następnie przejdź do sekcji eWUŚ.W tym oknie zaznacz Oddział NFZ z dostępnej listy. W zależności od oddziału pojawią się dodatkowe pola (Typ konta oraz Kod personelu). Wprowadź dane do logowania w systemie eWUŚ (login i hasło), wybierz status aktywności i zapisz ustawienia konta. Od tej pory system będzie automatycznie sprawdzać ubezpieczenie pacjentów posiadających numer PESEL.W razie potrzeby możesz wygenerować wiadomość e-mail z hasłem. W tym celu kliknij przycisk Wyślij hasło na maila. Jeżeli konto eWUŚ nie jest zablokowane, to co 10 dni system automatycznie zmienia hasło.

Zapoznaj się z poradnikiem wideo

Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł