Aurero 1 - Obsługa modułu Punkt Pobrań - cennik badań laboratoryjnych

Zmodyfikowano dnia Fri, 27 Jan 2023 o 11:54 AM

Dzięki niniejszej instrukcji poznają Państwo zasady działania modułu Punkt Pobrań. Korzystanie z niego możliwe jest po integracji z określonymi laboratoriami diagnostycznymi.


W celu uruchomienia integracji należy w menu UstawieniaUstawienia główne odnaleźć suwak uruchamiający moduł oraz zmienić wartość pola na Tak.Po uruchomieniu integracji w Menu Głównym systemu pojawi się opcja Punkt pobrań dostępna dla uprawnionych użytkowników.


Po otwarciu sekcji Punkt pobrań widzimy listę aktualnych zleceń wraz z ich Statusem. W tym miejscu można również sortować zlecenia lub skorzystać z dostępnej wyszukiwarki.


Ważnym elementem konfiguracji Punktu pobrań jest odpowiednie wypełnienie zakładki Cenniki dostępnej w prawym górnym rogu ekranu. Dostępne w tym miejscu dane są importowane przy współpracy z danym laboratorium.


Aby wprowadzić cennik badań laboratoryjnych do Aurero, należy dostarczyć do obsługi technicznej Aurero plik .csv (wypełniony zgodnie z plikiem wzorcowym w załączniku). Należy pamiętać, aby: cennik, który chcą Państwo mieć wprowadzony trzeba przesłać nam w pliku w formacie .csv. Kiedy prześlą Państwo do nas wypełniony plik z cennikiem badań laboratoryjnych, sprawdzimy czy dane zostały poprawnie wprowadzone (należy dopilnować aby: 1. Pole ID_Laboratorium może przyjmować wartości inne niż liczbowe; 2. Ceny proszę podać bez oznaczenia zł a wartości dziesiętne najbezpieczniej oddzielać kropkami. 3. Proszę zwrócić uwagę na kodowanie pliku. Musi być UTF-8. Inaczej nie wyświetlają nam się polskie znaki). Potrzebujemy plik z danymi dla tego badania zgodnie z wzorem, który my importujemy do systemu.


Skąd mam wziąć taki plik? 

Proszę stworzyć nowy plik zgodnie z plikiem wzorcowym (wpisać dane badania, które potrzebujemy teraz zaimportować)  i zapisać plik z wprowadzonymi danymi badań laboratoryjnych.


Po dokonaniu tej czynności można swobodnie modyfikować ich nazwy oraz ceny dla pacjenta. 
Aby dokonać modyfikacji, należy po kliknięciu w nazwę badania, wybrać opcję Edytuj.

Po kliknięciu w wybrane przez użytkownika zlecenie, na ekranie pojawią się dotyczące go szczegółowe informacje oraz możliwość Wydruku papierowego zlecenia, sprawdzenia Karty badania wraz z jego e-wynikami oraz Rozliczenie wpłaty za badania.


Zlecanie nowych badań jest możliwe poprzez kliknięcie przycisku Nowe zlecenie w lewym górnym rogu ekranu głównego modułu Punkt pobrań. W otwartym oknie wybieramy pacjenta, dane personelu kierującego (opcjonalnie), typ zlecenia (Prywatne lub NFZ), tryb zlecenia (CITO lub nie), numer zewnętrzny uzyskany z kodu kreskowego z naklejki z probówki dostarczanej przez laboratorium (może być dodany także później). Następnie wybieramy odpowiednie badania poprzez kliknięcie w pole Badania. Po kliknięciu w przycisk Dodaj zlecenie jest ono potwierdzone oraz skierowane do laboratorium.

Skierowanie na badania laboratoryjne może być również wystawione bezpośrednio przez lekarza podczas wizyty. 
W tym celu należy wybrać opcję Skierowania a następnie Badanie laboratoryjne.


W przypadku dodatkowych pytań dotyczących modułu Punkt Pobrań prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta.

Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł