Telekonsultacje - Poradnik konfiguracji

Zmodyfikowano dnia Thu, 09 Apr 2020 o 08:16 AM

Dzięki naszemu systemowi oraz platformie Lekarz.Center Twoja placówka może również świadczyć usługi w formie telekonsultacji, bez bezpośredniego kontaktu z pacjentem. W niniejszym poradniku znajdziesz informacje, jak poprawnie skonfigurować oprogramowanie do obsługi wizyt na odległość. Przed rozpoczęciem konfiguracji prosimy upewnij się, że Twoja placówka jest już zintegrowana z platformą Lekarz.Center - informacje jak tego dokonać znajdziesz w Poradniku integracji platformy Lekarz.Center z systemem.


1. W celu uruchomienia możliwości prowadzenia telekonsultacji w Twojej placówce poprzez aplikację zaznacz opcję TAK w odpowiednim miejscu w sekcji Zarządzanie / Ustawienia / Ustawienia główne / Dane podstawowe.

2. Następnie dodaj odpowiednie terminy do grafiku wybranych lekarzy, możesz to zrobić na przykład po zaznaczeniu odpowiednich godzin w jednym z gabinetów w sekcji Harmonogram pracy / Grafik lekarzy.


3. We właśnie otwartym oknie Dodawanie terminu wybierz odpowiedni Personel, Czas wizyty, rodzaj wizyty Prywatnie/NFZ. W przypadku Telekonsultacji jej rodzaj oraz oznacz, czy termin będzie dostępny w Rejestracji onlinePo wprowadzeniu odpowiednich ustawień kliknij przycisk Zapisz.


4. Możesz również zmienić dostępność terminów w istniejącym już grafiku pracy lekarza, w tym celu wybierz odpowiedni grafik w sekcji Harmonogram pracy / Grafik lekarzy i w otwartym właśnie oknie Zarządzanie grafikiem zaznacz opcję Zmiana widoczności po czym zaznacz wybrany przez Ciebie rodzaj telekonsultacji, który chcesz udostępnić.

5. Po poprawnym dodaniu lub edycji grafików, terminy z możliwością przeprowadzenia telekonsultacji pojawiają się wśród wolnych terminów w Terminarzu. Odpowiednie ikonki przy typie wizyty informują, jaki rodzaj telekonsultacji jest podczas niej dostępny.


6. Po udostępnieniu terminów na wizyty przeprowadzane w formie telekonsultacji możliwe już jest utworzenie nowej rezerwacji. Można to zrobić na przykład poprzez wybór odpowiedniego wolnego terminu lub też po kliknięciu przycisku Nowa rezerwacja w sekcji Terminarz. Jeśli chcesz umówić wizytę w formie telekonsultacji, wystarczy wybrać jej rodzaj spośród dostępnych w sekcji Rodzaj wizyty.

7. Po utworzeniu wizyty pacjent otrzyma wiadomość email z informacją o rezerwacji terminu oraz linkiem do przeprowadzenia płatności w systemie PayU. W przypadku gdy transakcja się nie powiedzie, termin jest odblokowywany i pacjent musi dokonać wyboru wolnego terminu ponownie. 

8. Po poprawnym opłaceniu wizyty, lub oznaczeniu jej w Terminarzu przez rejestrację jako Rozliczona (jeśli wpłata została dokonana w innej formie niż bramka internetowa), w przypadku konsultacji telefonicznej 15 minut przed planowanym terminem wizyty wysyłana jest informacja z numerem telefonu centrali (nie lekarza) zarządzającej wizytami oraz 4-cyfrowym kodem autoryzacyjnym (koniecznym do podania w przypadku połączenia z numeru innego, niż przypisany pacjentowi w systemie). Dzięki temu pacjent będzie mógł połączyć się z lekarzem, który połączenie odbierze na swoim telefonie.


W przypadku konsultacji w formie czatu lub wideo pacjent powinien zalogować się do platformy Lekarz.Center gdzie w Panelu głównym odnajdzie przycisk przejścia do telekonsultacji. Czynność ta możliwa jest do wykonania po stronie pacjenta z listy wizyt w panelu po lewej stronie konta pacjenta.


9. Ostatnią z czynności koniecznych do wykonania w celu skonfigurowania wizyt przeprowadzanych w formie telekonsultacji jest utworzenie odpowiednich cenników. Jest to możliwe po otwarciu zakładki Cennik usług w menu głównym, a następnie kliknięciu w przycisk Nowa usługa.

10. W otwartym właśnie oknie wpisz odpowiednią cenę danej usługi, oraz ustal Dodatkowe kombinacje cenowe dla poszczególnego rodzaju wizyty oraz wybranego personelu. Potwierdź zmiany kliknięciem przycisku Zapisz. Po dokonaniu tej czynności wybrane terminy są już dostępne w formie telekonsultacji.

11. Pamiętaj, że rozmowy prowadzone za pośrednictwem każdego z kanałów są nagrywane i przechowywane na terytorium UE oraz zabezpieczone przy zastosowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. 


12. W przypadku obsługi płatności za pomocą bramki online pobierana jest prowizja 3% od kwoty transakcji. Pieniądze przelewane są do podmiotów przez operatora systemu płatności w trybie 7 dniowym (tj. raz w tygodniu).