Podstawowa konfiguracja finansów

Zmodyfikowano dnia Tue, 27 Feb 2024 o 11:43 AM

Zarządzanie finansami jest nieodzownym elementem działalności każdej placówki medycznej, a system Aurero oferuje narzędzia nie tylko ułatwiające, ale wręcz rewolucjonizujące te procesy. Poradnik ten poświęcony jest opisowi prawidłowej konfiguracji podstawowych funkcji modułu finansowego Aurero w taki sposób, aby zredukować ryzyko wystąpienia pomyłek oraz jak najlepiej zoptymalizować funkcje finansowe w placówce użytkownika.


Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  • Jak poprawnie skonfigurować moduł finansowy w Aurero,
  • Jak ustawić numerowanie dla faktur i korekt oraz faktur proforma,


KONFIGURACJA MODUŁU FINANSOWEGO

W celu konfiguracji modułu finansowego należy przejść do ,,Zarządzania" a następnie wybieramy ,,Finanse".Po przejściu w kartę finansów pojawi się formularz z ustawieniami. Wyświetli on trzy kluczowe ustawienia, które należy włączyć aby dana funkcja została włączona w Aurero. W formularzu posiadamy także wybór waluty z której korzystamy. Poniżej przedstawiamy wyjaśnienie każdej z możliwych do włączenia funkcji :


Płatność przelewamiWłączenie tej funkcji umożliwia płatność przelewami w placówce po poprawnej integracji z PayU. Aby dowiedzieć się jak zintegrować Aurero z PayU przejdź do poradnika o nazwie ,,Integracje finansowe".
Możliwość wystawiania fakturWłączenie tej funkcji umożliwia nie tylko wystawianie faktur ale i daje dostęp do ich ustawień (np. ustawienie numeracji zmienne oraz ich typu).
Fiskalizacja wpłat i wypłat z kasyWłączenie tej funkcji umożliwia generowanie dokumentów fiskalnych dla wpłat i wypłat gotówkowych z kasy fiskalnej.


KONFIGURACJA FAKTUR

Poniżej znajduje się ilustracja przedstawiająca panel ustawień fakturowania. W każdym ustawieniu możliwy jest wybór numeracji oraz typu faktury. Numeracje można zadeklarować poprzez zmienne (numer, miesiąc i rok) a w typie fakturowania możliwe jest określenie jej typu (miesięczny lub roczny). Pamiętaj aby po wprowadzeniu zmian zatwierdzić je, klikając niebieski przycisk ,,Zapisz" zlokalizowany w dole ekranu.