Podstawowa konfiguracja finansów

Zmodyfikowano dnia Tue, 27 Feb 2024 o 11:43 AM

Zarządzanie finansami jest nieodzownym elementem działalności każdej placówki medycznej, a system Aurero oferuje narzędzia nie tylko ułatwiające, ale wręcz rewolucjonizujące te procesy. Poradnik ten poświęcony jest opisowi prawidłowej konfiguracji podstawowych funkcji modułu finansowego Aurero w taki sposób, aby zredukować ryzyko wystąpienia pomyłek oraz jak najlepiej zoptymalizować funkcje finansowe w placówce użytkownika.


Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  • Jak poprawnie skonfigurować moduł finansowy w Aurero,
  • Jak ustawić numerowanie dla faktur i korekt oraz faktur proforma,


KONFIGURACJA MODUŁU FINANSOWEGO

W celu konfiguracji modułu finansowego należy przejść do ,,Zarządzania" a następnie wybieramy ,,Finanse".Po przejściu w kartę finansów pojawi się formularz z ustawieniami. Wyświetli on trzy kluczowe ustawienia, które należy włączyć aby dana funkcja została włączona w Aurero. W formularzu posiadamy także wybór waluty z której korzystamy. Poniżej przedstawiamy wyjaśnienie każdej z możliwych do włączenia funkcji :


Płatność przelewamiWłączenie tej funkcji umożliwia płatność przelewami w placówce po poprawnej integracji z PayU. Aby dowiedzieć się jak zintegrować Aurero z PayU przejdź do poradnika o nazwie ,,Integracje finansowe".
Możliwość wystawiania fakturWłączenie tej funkcji umożliwia nie tylko wystawianie faktur ale i daje dostęp do ich ustawień (np. ustawienie numeracji zmienne oraz ich typu).
Fiskalizacja wpłat i wypłat z kasyWłączenie tej funkcji umożliwia generowanie dokumentów fiskalnych dla wpłat i wypłat gotówkowych z kasy fiskalnej.


KONFIGURACJA FAKTUR

Poniżej znajduje się ilustracja przedstawiająca panel ustawień fakturowania. W każdym ustawieniu możliwy jest wybór numeracji oraz typu faktury. Numeracje można zadeklarować poprzez zmienne (numer, miesiąc i rok) a w typie fakturowania możliwe jest określenie jej typu (miesięczny lub roczny). Pamiętaj aby po wprowadzeniu zmian zatwierdzić je, klikając niebieski przycisk ,,Zapisz" zlokalizowany w dole ekranu.Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł