Statusy wizyt w terminarzu

Zmodyfikowano dnia śr, 20 Maj, 2020 o 10:45 RANO

Możliwość zaznaczenia, że pacjent oczekuje w poczekalni bądź nie stawił się na wizytę może być przydatna w pracy poradni. W naszym systemie jest to oznaczane przez statusy wizyt. Jak dokładnie działają i jak poszczególne stany widzi lekarz - zostanie to wyjaśnione w niniejszym poradniku.


W systemie występują 3 statusy wizyty, każdy z nich dla ułatwienia odznacza się swoim kolorem. Domyślnie nadawany po umówieniu wizyty jest stan Oczekuje na pacjenta:


Kliknięcie spowoduje zmianę w status Pacjent(ka) oczekuje na wizytę:


A kolejne kliknięcie zaznaczy go/ją jako Nieobecny(a) i skreśli wizytę:Ważne! Zmiana statusu wizyty jest dostępna tylko w przypadku tzw. pacjenta potwierdzonego, tj. gdy w jego karcie jest wpisany numer PESEL bądź zestaw danych wraz z rodzajem i numerem dokumentu tożsamości. Do momentu uzupełnienia danych rozliczenie wizyty oraz zmiana jej stanu nie są możliwe.


Lekarz widzi poszczególne statusy wizyt w swoim Panelu Głównym. Na liście prezentowane są one w następujący sposób:

Oczekuje na pacjenta (
domyślny po utworzeniu wizyty):


Pacjent(ka) oczekuje na wizytę (tekst u lekarza widoczny po najechaniu na ikonę):


i Nieobecny(a):


Określanie statusu wizyty jest funkcją niepozorną, jednak bardzo ułatwiającą działanie. Jeśli macie Państwo dodatkowe pytania, bądź po prostu chcecie dowiedzieć się więcej- zapraszamy do innych artykułów w naszej Bazie wiedzy bądź kontaktu z Biurem Obsługi Klienta.