Raporty zbiorcze - Podsumowanie

Zmodyfikowano dnia Wed, 01 Jul 2020 o 11:30 AM

Niełatwo jest zapanować nad tak złożonym biznesem, jakim jest placówka medyczna. Bez względu na to, czy prowadzisz jedną przychodnię, czy zarządzasz całą siecią placówek – w każdym przypadku do prawidłowego ich funkcjonowania potrzebna jest ciągła analiza. Taka dogłębna analiza wymaga od Ciebie solidnego planu, dużego zaangażowania, poświęcenia ogromnej ilości czasu i energii.  Ten artykuł omówi dostępne w raportach zbiorczych Podsumowanie.


Celem wejścia do zbiorczej analizy z menu z lewej strony należy wybrać Raporty zbiorcze, a potem Podsumowanie. Wyświetli się niewiele elementów - przycisk Generuj podsumowanie, Data początkowa i końcowa (domyślnie obie są ustawione na bieżący dzień) oraz Okres do porównania:


Obsługa tego sprawozdania jest prosta. Wybieramy interesujący nas zakres dat, następnie okres do porównania. Możemy sprawdzić dane względem Poprzedniego tygodnia, miesiąca, roku lub identycznej ilości dni jak wybrany zakres (przykład - jeśli zaznaczymy 3 miesiące to ostatnią pozycją będzie około Poprzednie 91 dni, jeśli 2 tygodnie - Poprzednie 14 dni itd.). Na koniec klikamy Generuj podsumowanie.

Zbiór danych, który zostanie wyświetlony jest zbiorem danych czytelnym. Najpierw zostanie wyświetlony zbiór różnych informacji, gdzie jedna pod drugą pokażą się wartości ze wskazanego okresu oraz zmiana względem porównywanego z nim czasu, na przykład:


Tuż pod nim system przedstawi w formie wykresu dane dotyczące ilości wizyt. Domyślnie wyświetlony jest wykres Pacjentów ogółem, możemy to zmienić - wybrać Pacjentów prywatnych, Pacjentów NFZ lub Dochód z wizyt. Służą do tego przyciski w prawym górnym rogu tej części podsumowania. Na zielono pokazany zostanie wykres pokazujący wybrany przedział czasowy, na szaro - dane z porównywanego okresu:


Jeśli macie Państwo dodatkowe pytania lub chcecie dowiedzieć się więcej - zachęcamy do sprawdzenia innych artykułów w Bazie wiedzy lub kontaktu z Biurem Obsługi Klienta.