Raporty zbiorcze - Wizyty

Zmodyfikowano dnia Thu, 25 Jun 2020 o 05:56 PM

Niełatwo jest zapanować nad tak złożonym biznesem, jakim jest placówka medyczna. Bez względu na to, czy prowadzisz jedną przychodnię, czy zarządzasz całą siecią placówek – w każdym przypadku do prawidłowego ich funkcjonowania potrzebna jest ciągła analiza. Taka dogłębna analiza wymaga od Ciebie solidnego planu, dużego zaangażowania, poświęcenia ogromnej ilości czasu i energii. Niniejszy poradnik omówi część dotyczącą podsumowania wizyt.


Raport zbiorczy wizyt jest dostępny w menu z lewej strony ekranu. Należy kliknąć w sekcję Raporty zbiorcze, a następnie w Wizyty. Otworzy się następujący widok, pozornie nie zawierający zbyt wiele informacji:


Do dyspozycji jest tu oddanych kilka filtrów. Dotyczą one pokazania wizyt NFZ, Prywatnych lub (domyślnie) jednych i drugich. Kolejne filtry traktują o specjalizacji (możemy wybrać tylko jedną do danego raportu), lekarza (również możemy wybrać tylko jednego naraz) oraz okresu który chcemy sprawdzić (należy wybrać zarówno datę początkową, jaki datę końcową).
Kliknięcie przycisku Generuj podsumowanie spowoduje wyświetlenie szeregu danych w postaci infografik oraz wykresów. Dotyczą one chociażby dni i godzin na które pacjenci są zapisywani, źródła rejestracji (manualna/online przez pacjenta), czasu trwania wizyty czy płci i wieku. Pod nimi znajdują się cztery tabele, o bardzo podobnej budowie. Dotyczą one kolejno wizyt według specjalizacji, wizyt umówionych podczas zaznaczonego zakresu dat (pokazuje osoby które je zapisywały), wizyt umówionych na czas wewnątrz zaznaczonego zakresu (pokazuje osoby które je zapisywały) oraz wizyty z danego okresu wg poszczególnych lekarzy.
Każdą z tych tabel możemy wyeksportować do formatu PDF (do wydruku), CSV (po przecinku), Copy (czyli zwykłe skopiowanie tekstu do schowka) oraz Excel (arkusz kalkulacyjny) klikając w odpowiedni przycisk przy którejś z tabel:


W przypadku tabeli dotyczącej lekarzy jest dostępna dodatkowa opcja. W ostatniej kolumnie (kolumna Pacjenci) znajduje się przycisk Zobacz:


Spowoduje to pokazanie nowego okna zawierającego kolejną tabelę - tym razem wskazującą pacjenta oraz możliwość wygenerowania historii wizyt każdego z pacjentów:


W górnej części tego okna dostępna jest możliwość wybrania filtru na wiek i płeć, wyszukania pacjenta po imieniu/nazwisku lub numerze PESEL oraz eksport danych (Nazwisko i imię/PESEL/Wiek/Płeć) do tych samych formatów co inne tabele.Gdybyście chcieli Państwo dowiedzieć się więcej zachęcamy do sprawdzenia innych artykułów w Bazie Wiedzy lub kontaktu z Biurem Obsługi Klienta.