Raportowanie zdarzeń medycznych do systemu P1

Zmodyfikowano dnia Wed, 24 Nov 2021 o 01:39 PM

Raportowanie zdarzeń medycznych odbywa się w Aurero automatycznie. Po zakończeniu wizyty oprogramowanie przesyła EDM do systemu P1. Poniższa instrukcja bardziej szczegółowo opisuje cały proces. 


Raporty zbiorcze - Zdarzenia medyczne 


W tej zakładce znajdują się wszystkie wysłane zdarzenia medyczne Twojej placówki. Możesz sprawdzić między innymi takie informacje jak: Status (Potwierdzone/Błąd), Data wizyty, Podsumowanie zdarzenia medycznego. W przypadku błędu masz możliwość wysłania ponownie informacji do systemu P1. 


Wymagania, które muszą zostać spełnione żeby zdarzenia medyczne zostały przesłane do P1

- w Aurero należy dodać certyfikaty jednostki (poradnik opisujący integrację z platformą e-Zdrowie)

- wizyta musi posiadać minimum jedno rozpoznanie i jedną procedurę

- na profilu pacjenta rubryka PESEL nie może być pusta oraz musi być wskazany oddział NFZ 

- dane pacjenta tj. imię i nazwisko wpisane w odpowiednie pola bez zbędnych spacji

- komórki organizacyjne (poradnie) uzupełnione zgodnie z informacjami zawartymi w księdze rejestrowej

- wizyta musi być zakończona w oprogramowaniu 


WAŻNE: możliwość przeglądania wysłanych zdarzeń medycznych należy włączyć w uprawnieniach nadawanych użytkownikom Aurero. W tym celu należy wejść w zakładkę Użytkownicy, a następnie wybrać konto użytkownika z listy i kliknąć EdytujW widoku edycji użytkownika wystarczy przewinąć stronę na sam dół, zaznaczyć uprawnienie Przeglądanie własnych zdarzeń medycznych i zapisać zmiany w systemie poprzez kliknięcie przycisku Zatwierdź. Jeżeli użytkownik posiada więcej niż jedną rolę w systemie (Manager, Lekarz, Rejestracja Medyczna itd.) można dodać uprawnienia w wybranej roli lub we wszystkich z ról. 
Menu -> Zarządzanie -> Raporty zbiorcze -> Zdarzenia medyczne 


  1. Wybierz z menu po lewej stronie zakładkę Raporty zbiorcze, a następnie przejdź do sekcji Zdarzenia medyczne  2. Pojawi się lista z widokiem wszystkich wysłanych zdarzeń medycznych. Kliknij w dowolny wiersz z listy aby mieć dostęp do dodatkowych akcji  3. Potwierdzone zdarzenia medyczne zostały prawidłowo zaraportowane do systemu P1. Skorzystaj z opcji Podsumowanie zdarzenia medycznego. W nowym oknie wyświetlą się szczegółowe informacje, które zostały przesłane do P1.   4. W przypadku zdarzeń ze statusem Błąd należy wejść w Podsumowanie statusu i sprawdzić, które informacje są nieprawidłowe. Następnie personel medyczny musi dokonać edycji wizyty.   5. Po wprowadzeniu korekt w karcie wizyty należy wrócić do zakładki Raporty zbiorcze - Zdarzenia medyczny, a następnie wyszukać wizytę na liście i skorzystać z funkcji Wyślij ponownie

Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł