Raporty zbiorcze - Faktury VAT

Zmodyfikowano dnia Fri, 26 Jun 2020 o 08:40 AM

Niełatwo jest zapanować nad tak złożonym biznesem, jakim jest placówka medyczna. Bez względu na to, czy prowadzisz jedną przychodnię, czy zarządzasz całą siecią placówek – w każdym przypadku do prawidłowego ich funkcjonowania potrzebna jest ciągła analiza. Taka dogłębna analiza wymaga od Ciebie solidnego planu, dużego zaangażowania, poświęcenia ogromnej ilości czasu i energii. Ten poradnik omówi zestawienie wystawionych faktur. 

Do omawianego sprawozdania możemy wejść klikając w Raporty zbiorcze, a potem Faktury VAT. Bezpośrednio po wejściu do tego miejsca ukaże się widok podobny do tego:


U góry znajduje się zestaw filtrów. W nich możemy wybrać Lekarza, za wizyty u którego chcemy zobaczyć faktury, Zakres dat (np. od 1 do ostatniego dnia miesiąca) oraz Treść którą chcemy wyszukać- można tam wpisać Numer faktury, imię/nazwisko/PESEL pacjenta lub Numer faktury. Wyniki wyszukiwania spełniające wszystkie warunki naraz zostaną wylistowane niżej. Dodatkowo jest możliwość wyeksportowania raportu przyciskiem znajdującym się na końcu pola Szukaj.

Kliknięcie wybranego wiersza pokaże jedynie osobę, która wystawiła fakturę oraz datę i czas wykonania tej operacji:


Na końcu każdego wiersza znajduje się przycisk Pobierz. Jego kliknięcie otworzy podgląd dokumentu, w którym będzie dostępna możliwość pobrania pliku PDF lub bezpośredniego wydruku:

Czasami obok imienia i nazwiska może pojawić się niebieska ikona. Oznacza ona, że faktura została wystawiona na firmę. Po najechaniu na nią wyświetli się nazwa firmy oraz jej NIP:


Gdybyście chcieli Państwo dowiedzieć się więcej- zachęcamy do zajrzenia do innych artykułów w naszej Bazie Wiedzy lub kontaktu z Biurem Obsługi Klienta.