Jak utworzyć szablon sms płatności PayU? - wysyłka sms z linkiem do płatności PayU

Zmodyfikowano dnia Fri, 23 Jun 2023 o 12:03 PM

Należy ustawić najpierw szablon wiadomości o rezerwacji wizyty (typ szablonu standardowy, jak na poniższym obrazku). Należy wejść w Zarządzanie -> Szablony wiadomości -> Dodaj szablon SMS (szablon #1)


 

Następnie należy utworzyć osobny szablon wiadomości, dla których jest wysyłany link do płatności PayU (typ szablonu Integracja - PayU). Należy wejść w Zarządzanie -> Szablony wiadomości -> Dodaj szablon SMS (szablon #2)

Następnie w Powiadomieniach SMS trzeba ustawić szablon o rezerwacji wizyty, nie rezerwacja wizyty (integracja - PayU).

 

W polu Powiadomienia o umówieniu wizyty ustawiany jest szablon o rezerwacji wizyty (szablon #1). Szablon integracja - Payu jest osobnym szablonem (szablon #2), którego nie ustawia się w Powiadomieniach SMS w polu Powiadomienia o umówieniu wizyty.


Jak realizowana jest płatność PayU w Aurero?


Należy rozliczyc wizyte z płatnością online. Dla tak jak wyżej ustawionego szablonu sms dla PayU wysyłany jest automatycznie  po stworzeniu rozliczenia, sms z linkiem do płatności online, po stworzeniue rozliczenia z płatnościa PayU w Aurero. 

Należy wykonać kolejno kroki:

1. utworzenie wizyty w Terminarz - Płatność z płatnością online 

2. rozliczenie płatności PayU (np z blikiem)

3. wizyta utworzona z płatnością online, po realizacji płatności przez PayU jest w statusie opłacona

W razie jeśli status płatności po zgłoszeniu opłacenia płatności online przez pacjenta nie został zaktualizowany, proszę pozyskać od pacjenta potwierdzenia realizacji płatności po stronie PayU.


Uwaga: 

Z uwagi na ograniczenia technologiczne systemu IOS, link do płatności  (po kliknięciu w link w przesłanej wiadomości) jest poprawnie otwierany na urządzeniach Desktop i urządzeniach z systemem Android. Link nie ładuje się prawidłowo po klinięciu w urządzeniach z systemem operacyjnym IOS. Prosimy o udostępnienie tej informacji pacjentom chcącym skorzystać z płatności online w Państwa placówce.