Uruchomienie płatności on-line

Zmodyfikowano dnia Tue, 27 Feb 2024 o 11:45 AM

Aktywacja funkcji ,,płatności online" w Aurero umożliwia pacjentom dokonywanie płatności za usługi medyczne online, przy pomocy różnych metod  – kart kredytowych, debetowych czy przelewów bankowych. To nie tylko ułatwia proces płatności dla pacjentów, ale także przyspiesza proces rozliczeń i minimalizuje potrzebę obsługi gotówki w placówce.To praktyczne rozwiązanie, które pozwala przychodni na bieżąco monitorować wpływy finansowe i poprawia efektywność procesów administracyjnych.


Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  • Uruchomić płatności online,
  • Jak zintegrować PayU z Aurero,
  • Jak skonfigurować powiadomienia SMS dot. płatności PayU,


URUCHOMIENIE PŁATNOŚCI ONLINE

Aby uruchomić przelewy online wymagana jest integracja z PayU. Wszystkie informacje potrzebne do poprawnego uzupełnienia modułu płatności online znajdują się w kluczu konfiguracji na koncie PayU placówki. Poniżej znajduje się przykładowe okno z kluczem konfiguracji.W celu integracji PayU z Aurero należy przejść do ,,Zarządzanie" następnie ,,Integracje".Po przejściu do list integracji z górnej belki wybieramy opcje ,,PayU". W momencie kliknięcia opcji system automatycznie przekieruje nas do okna zarządzania płatnościami online. Pierwszym krokiem w tym formularzu będzie włączenie modułu poprzez kliknięcie przełącznika znajdującego się obok tekstu ,,Czy moduł PayU jest włączony". Następnym krokiem będzie wybranie aktywnych ustawień zgodnie z konfiguracją konta PayU. Należy pamiętać, aby po wypełnieniu informacji zatwierdzić je klikając niebieski przycisk ,,Zapisz" znajdujący się na dole ekranu.KONFIGURACJA POWIADOMIEŃ SMS

Aby skonfigurować powiadomienia SMS o płatności należy przejść do ,,Zarządzanie" a następnie ,,Powiadomienia SMS".Po przejściu do modułu wyświetli się nam lista z obecnymi szablonami. Należy pamiętać, że przy pierwszym uruchomieniu systemu lista szablonów będzie pusta. W celu dodania nowego szablonu SMS wystarczy kliknąć niebieski przycisk ,,Dodaj szablon SMS".Przycisk przeniesie nas do widoku dodawania szablonu SMS. W szablonie należy wypełnić wszystkie pola tekstowe oznaczone czerwoną gwiazdką, zgodnie z potrzebami. Ważne aby w typie szablonu wybrać z rozwijanej listy ,,Typ szablonu" opcje ,,Integracja PayU". Następnie należy wybrać treść wiadomości oraz zmienne, które będą zmieniać się w zależności do jakiego pacjenta będzie wysyłany SMS. W celu zatwierdzenia szablonu należy kliknąć niebieski przycisk ,,Zapisz" znajdujący się na dole ekranu. 


WAŻNE! Link do płatności generuje się w momencie utworzenia rozliczenia do wizyty i jest aktywny 2h.

Aby uniknąć błędu przy generowaniu linku do płatności przy rozliczeniu należy upewnić się, że:

1. W zakładce Zarządzanie -> Integracja -> PayU nie ma spacji we wprowadzonych danych (nie może być spacji).

2. Dane wprowadzone w zakładce Zarządzanie -> Integracja -> PayU w systemie Aurero są poprawnie uzupełnione a moduł PayU jest uruchomiony. 

3. Typ szablonu SMS jest odpowiednio wybrany. Dla płatności online jest to ,,Integracja - PayU" (nie może być to typ np. standardowy).