Raporty zbiorcze- Rabaty, Partnerzy

Zmodyfikowano dnia Fri, 10 Jul 2020 o 11:05 AM

Niełatwo jest zapanować nad tak złożonym biznesem, jakim jest placówka medyczna. Bez względu na to, czy prowadzisz jedną przychodnię, czy zarządzasz całą siecią placówek – w każdym przypadku do prawidłowego ich funkcjonowania potrzebna jest ciągła analiza. Taka dogłębna analiza wymaga od Ciebie solidnego planu, dużego zaangażowania, poświęcenia ogromnej ilości czasu i energii. Ten poradnik omówi zestawienie rabatów oraz partnerów. 

Do omawianego sprawozdania możemy wejść klikając w Raporty zbiorcze, a potem Rabaty, Partnerzy. Ukaże się następujący widok:


Dostępne opcje pozwalają na generację podsumowania, pokazanie tylko obecnych (tylko tych pacjentów, którzy stawili się na wizytę), ustawienie typu raportu (Partnerzy lub Rabaty), wybranie konkretnego partnera lub rabatu oraz zakresu dat, którego ma dotyczyć sprawozdanie. Wymagane filtry to typ raportu i daty które ma zawierać, po ich wybraniu można wygenerować raport.


Pierwsze sprawozdanie - raport z Partnerów - może wyglądać tak:


W poszczególnych kolumnach zawarte jest wskazanie Pacjenta (nazwisko, imię i PESEL), Lekarza, Partnera (wizyta pojawi się w tym miejscu, jeżeli został do niej przypisany partner właśnie), wysokości Wpłaty oraz Data i godzina wizyty. Kliknięcie w wybrany wpis wyświetli dodatkowe informacje, konkretnie datę i godzinę dodania wizyty z Partnerem oraz Usługę (pod warunkiem, że wizyta była rozliczana- w innym przypadku będzie widać tylko czas dodania wizyty):
Drugi raport - sprawozdanie z Rabatów - może wyglądać następująco:
Skrajne kolumny są identyczne jak w raporcie Partnerów, różni się jednak środek. Zamiast Partnera i Wpłaty pojawiają się 3 nowe kolumny - Wysokość rabatu (procenty lub kwota), Kwota wyjściowa (kwota usługi która była rozliczana) oraz Zniżka - czyli kwota rabatu. 


W obu raportach przekreślony wiersz oznacza pacjenta nieobecnego - możemy stworzyć raport bez uwzględnienia takich osób zaznaczając odpowiednią opcję, czyli Pokazuj tylko obecnych:


Oba sprawozdania możemy również do formatu PDF (do wydruku), CSV (wartości po przecinku), Excel (arkusz kalkulacyjny) lub zrobić Copy (skopiowanie do schowka celem wklejenia np. do Notatnika).


To wszystko w temacie raportu rabatów i partnerów. Gdybyście chcieli Państwo dowiedzieć się więcej - zachęcamy do zajrzenia do innych artykułów w Bazie Wiedzy lub kontaktu z Biurem Obsługi Klienta.