Integracja z drukarką fiskalną i terminalem

Zmodyfikowano dnia Wed, 22 May 2024 o 01:24 PM

Integracje finansowe w systemie Aurero, w tym połączenie z drukarką fiskalną i terminalem płatniczym, są kluczowe dla efektywnego zarządzania przychodnią. Dzięki automatyzacji procesów rozliczeniowych, personel może skupić się na podstawowych zadaniach medycznych, a pacjenci zyskują szybkie i wygodne formy rozliczenia za usługi. Integracja z drukarką fiskalną umożliwia automatyczne drukowanie rachunków, a połączenie z terminalem płatniczym pozwala na natychmiastowe przetworzenie płatności kartą.


Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 • Jakie urządzenia wspieramy,
 • Jak zintegrować drukarkę fiskalną i terminal z Aurero,
 • Jak wygenerować raport dobowy fiskalny oraz ponowić wydruk dokumentu fiskalnego,
 • Jakie są formy rozliczeń w Aurero,


WSPIERANE URZĄDZENIA

Lista protokołów drukarek fiskalnych, dla których integracja jest możliwa z systemem Aurero:

 • THERMAL
 • POSNET (rekomendowany)
 • NOVITUS
 • ELZAB
 • FAREX

Aplikacja Aurero Printer obsługuje terminale tylko od eService. Rekomendujemy wykorzystanie terminali serii INGENICO. Jednocześnie informujemy, że integracja jest wspierana zarówno dla systemów Windows jak i MacOS. 


Dopuszczalny limit znaków dla nazwy usługi na paragonie, po przekroczeniu którego nazwa usługi na paragonie zostanie ucięta, dla protokołu POSNET wynosi 80 znaków, podczas gdy dla protokołu THERMAL ograniczenie to wynosi 40 znaków.


INTEGRACJA DRUKARKI FISKALNEJ I TERMINALA

Aby uniknąć problemów z wydrukiem paragonów należy pamiętać  o tym, że podczas rozliczenia w polu płatności w terminarzu, trzeba wybrać odpowiednią drukarkę podpiętą do dedykowanego portu usb przy rozliczeniu. W celu wydruku paragonu, na komputerze musi być uruchomiona aplikacja Aurero Printer wraz z tokenem odpowiedniej drukarki wprowadzonym w ustawieniach. 


W celu dodania integracji drukarki fiskalnej i terminala należy przejść do ,,Zarządzania" a następnie zakładki ,,Integracje".Po przejściu do kategorii integracji wyświetli nam się lista obecnych integracji. Z górnej belki wybieramy ,,drukarki".Należy pamiętać, że przy pierwszym uruchomieniu systemu lista integracji będzie pusta. W celu dodania nowej integracji z drukarką wystarczy kliknąć niebieski przycisk ,,Dodaj drukarkę".W celu dodania nowej integracji z drukarką należy wypełnić wszystkie pola tekstowe oznaczone czerwoną gwiazdką. W zakładce mamy także opcje połączenia drukarki z terminalem - żeby włączyć tę opcje wystarczy kliknąć w przełącznik. Aby ustawić numeracje paragonów wybieramy z list rozwijanych właściwy typ (miesięczny lub roczny). W zależności od preferowanego typu numerowania wybieramy (poprzez kliknięcie) zmienne dla wzoru numeracji paragonów np. jeśli placówka rozlicza się miesięcznie ustawiamy aby na paragonie znalazły się {numer} {miesiąc} {rok} - na paragonie będzie to ukazane przykładowo jako: 01/02/2024. Ważne aby po wprowadzeniu zmian zatwierdzić je, klikając niebieski przycisk ,,Zapisz".Aby edytować dodane integracje z drukarką należy kliknąć ikonę ołówka obok jej nazwy.Zachęcamy również do obejrzenia filmu przeprowadzającego użytkownika przez cały proces dodawania drukarki.Po kliknięciu ,,Zapisz" , urządzenie pojawi się na liście drukarek. Każda dodana do systemu drukarka posiada unikalny Token, który znajduje się zarówno w widoku listy drukarek w kolumnie ,,Token" oraz w widoku edycji danej drukarki. Aby w pełni zintegrować drukarkę należy pobrać dedykowaną aplikację Aurero Printer znajdującą się pod linkiem https://download.binsoft.pl/SetupAureroPrinter_v23.7.5.exe. Po instalacji aplikacji należy włączyć ją a następnie  z górnego menu wybrać ,,Start" oraz ,,Ustawienia".W kolejnym kroku należy przejść do zakładki ,,Monitorowanie" i w rubryce o nazwie ,,Konfiguracja" wprowadzić unikalny  ,,Token" danej drukarki (który skopiować możemy zarówno z systemu Aurero 

Należy kliknąć przycisk Kopiuj w zakładce https://app.aurero.com/management/integrations/printers (zaznaczony poniżej)Następnie w Aurero Printer - zakładka  start -> ustawienia wybrać w polu wersja programu wersję Aurero 2.0. Po wklejeniu w polu token skopiowanego z Aurero tokenu należy kliknąć przycisk ,,Zapisz". Tokeny w ustawieniach integracji z drukarką w systemie muszą pokrywać się z tokenem wprowadzonym w aplikacji Aurero Printer, która jest uruchomiona na danym komputerze.Następnie należy przejść do widoku listy drukarek oraz w widoku edycji danej drukarki -  zakładki ,,Urządzenia" i kliknąć ,,Dodaj". Po kliknięciu ,,Dodaj" pojawi się okno z edycją drukarki fiskalnej, w której należy wybrać odpowiednie pola z każdej rubryki w zależności od posiadanego typu drukarki (oraz informacji o urządzeniu załączonego przez producenta). Kolejnym krokiem jest wykrycie dostępnych portów. W tym celu wystarczy kliknąć guzik o nazwie ,,Wykryj porty", który automatycznie wskaże nam właściwy port komunikacyjny dla drukarki (noszący nazwę COM1). W momencie gdy port zostanie odnaleziony będziemy mogli wybrać go z listy ,,Port komunikacyjny". Dodanie potu pozwoli nam również na przetestowanie połączenia.W celu przetestowania poprawności połączenia z drukarką fiskalną kliknąć przycisk o nazwie ,,Przetestuj połączenie". W razie błędu po wykonaniu testu połączenia, należy:

 • Samodzielnie poszukać rozwiązania problemu w liście znajdującej się poniżej,

lub

 • Przekazać wsparciu technicznemu Aurero na czat lub adres kontakt@aurero.com: id aplikacji Anydesk lub Teamviewer (potrzebujemy id i hasło), gdzie zainstalowana jest aplikacja Aurero Printer - aby sprawdzić problem, potrzebujemy połączyć się zdalnie. Prosimy też wysłać numer wyskakującego błędu lub jego zdjęcie oraz odpowiedzi na poniższe pytania,

Jeśli nie występuje na tym etapie błąd w logach aplikacji Aurero Printer, prosimy wykonać rozliczenie z paragonem na testowej wizycie (jeśli paragon wydrukuje się poprawnie, mają Państwo możliwość usunąć w terminarzu testowe rozliczenie z paragonem (paragon zostaje wycofany), następnie prosimy usunąć testową wizytę.


UWAGA: Aplikacja Aurero Printer wymaga wprowadzenia i zapisu konfiguracji w aplikacji, na każdym koncie utworzonym w systemie na komputerze - na którym loguje się user do komputera - konfiguracja nie przenosi się na wszystkie, nowe konta w systemie utworzone na danym komputerze


Lista odpowiedzi dla działu wsparcia technicznego

1. Czy token w Autero Printer w ustawieniach jest taki sam jak token wprowadzony do systemu?

2. Czy na owym stawisku zainstalowano sterowniki dla urządzenia Posnet Thermal xl2?

3. W jaki sposób urządzenie komunikuje się z komputerem (RS232/USB/LAN)? Czy próbowali Państwo podpiąć drukarkę do innego portu USB?

4. Czy na tym komputerze nie ma przypadkiem uruchomionej innej aplikacji, która łączy się z drukarką i tym samym blokuje połączenie?

5. Z jakiej drukarki fiskalnej Państwo korzystają (producent i model)?

6. Jaki protokół jest wskazany na drukarce fiskalnej? 

Aby zweryfikować jaki protokół jest ustawiony w drukarce POSNET THERMINAL XL2 ONLINE, należy zgodnie z instrukcją przejść do: Menu -> Konfiguracja -> Konfig. połączeń -> Usługi PC -> Interfejs PC -> Protokół. W razie problemu w pozyskaniu powyższej informacji prosimy o kontakt z wsparciem technicznym Binsoft na adres kontakt@binsoft.pl lub numer +48 89 624 58 80.

7. Jaki protokół jest ustawiony w programie? 

Aby zweryfikować nazwę protokołu w programie należy wejść w: Aurero Printer -> Start -> Ustawienia -> Urządzenia -> Kliknąć dwa razy w drukarkę -> Edycja drukarki fiskalnej -> nazwa protokołu znajduje się w polu Protokół.


Lista postępowania w sytuacji wystąpienia błędu

 1. W przypadku gdy nie udało się połączyć z drukarką należy:

  - Sprawdzić połączenia (czy wszystkie kable są podłączone na sztywno i coś się nie wypięło) oraz czy komputer widzi drukarkę,

  - Zrestartować drukarkę (pozostawiając ją wyłączoną przez kilkadziesiąt sekund) oraz aplikację Aurero Printer.

 2. Jeśli błąd występuje również po ponownym podłączeniu drukarki i po sprawdzeniu, że kable są podpięte prawidłowo do drukarki, błąd wynikać może z problemu z okablowaniem drukarki fiskalnej i często serwis urządzenia powinien zająć się wtedy naprawą - prosimy skontaktować się z serwisem drukarki fiskalnej w sprawie powyższego błędu.
 3. Należy pamiętać, że poprawne sprawdzenie następuje tylko na komputerze poprawnie połączonym z drukarką.


Poniżej znajduje się przykładowe okno błędu, które należy przesłać do działu technicznego wraz z odpowiedziami na pytania 1-7.*W razie trudności z integracją przypominamy o możliwości skontaktowania się ze Specjalistą wsparcia technicznego Aurero i umówienia się na wspólną konfigurację - mailowo (kontakt@aurero.com) lub poprzez chat.


RAPORT DOBOWY FISKALNY I PONOWNY WYDRUK DOKUMENTU FISKALNEGO

W programie Aurero Printer znajduje na górnej belce znajduje się przycisk do wymuszenia wydruku raportu dobowego. Po wygenerowaniu taki raport trafia do drukarki fiskalnej. Poniżej udostępniamy instrukcję jak mogą Państwo z poziomu systemu wygenerować raport paragonów : https://support.aurero.com/a/solutions/articles/60000710123?lang=pl


Jeśli chcieliby Państwo sami ponowić wydruk dokumentu fiskalnego wystarczy wejść w Aurero Printer -> Dokumenty -> Rejestr Dokumentów i w zaznaczonym dokumencie (zwykle pojawi się komunikat o błędzie) wybrać opcję "wydrukuj ponownie".


FORMY ROZLICZEŃ W AURERO

W Aurero istnieją formy rozliczeń odpowiadające konfiguracji oprogramowania. Użytkownik posiada możliwość rozliczania pacjenta poprzez: gotówkę, kartę płatniczą lub przelewem.


Jeśli dodali Państwo drukarkę w Aurero, sprawdzili Państwo po swojej stronie konfigurację Aurero Printer wraz z innymi krokami opisanymi w powyższej instrukcji, i występuje problem, w takiej sytuacji potrzebujemy, aby przesłali nam Państwo na czat lub mail kontakt@aurero.com id i hasło do aplikacji Anydesk lub Teamviewer. Połączymy się wtedy zdalnie 

z kontem komputera, na którym są Państwo zalogowani do systemu i mają Państwo podpiętą drukarkę. W ten sposób mamy możliwość sprawdzić poprawność konfiguracji.


FAQ

1. Jak skrocic czas wydruku paragaonu na drukarce fiskalnej? Chodzi mi o czas przesyłu z Aurero do drukarki fiskalnej

W ustawieniach Aurero Printer mają Państwo możliwość zmniejszyć częstoliwość próbkowania - pole częstoliwość. Proszę zmienić na 1 lub 3 sekundy - Zapisz
image