Integracja programu z drukarkami fiskalnymi i terminalami płatniczymi. Zarządzenie dodanymi do Aurero drukarkami.

Zmodyfikowano dnia Wed, 28 Feb 2024 o 03:41 PM

Z pomocą tego poradnika sprawnie przejdziesz przez proces integracji drukarki fiskalnej i terminala płatniczego z naszym oprogramowaniem. Dowiesz się również, w jaki sposób zarządzać dodanymi urządzeniami. 


Wspieramy urządzenia:

  • THERMAL

  • POSNET (Posnet XL2 Online, Posnet Pospay Online)

  • NOVITUS (Novitus Bono Online, Novitus Deon Online )

  • ELZAB  (Elzab Mera Online, Elzab Zeta Online)

  • FAREX 


Integracja jest możliwa dla terminali serii INGENICO - gwarantujemy pełną stabilność integracji przy zastosowaniu operatora płatności eService.


Jednocześnie informujemy, że integracja jest wspierana zarówno dla systemów Windows jak i MacOS.


INTEGRACJA AURERO Z DRUKARKAMI FISKALNYMI I TERMINALAMI PŁATNICZYMI 


W Menu głównym wybierz 


Zarządzanie -> Personalizacja systemu -> Integracje -> Drukarki


Wybierz z menu po lewej stronie zakładkę Zarządzanie, a następnie w sekcji Personalizacja systemu, kliknij Integracje.



W celu rozpoczęcia integracji, wybierz przycisk Dodaj drukarkę.



W nowym oknie wypełnij formularz. Na początku wpisz Nazwę drukarki. W kolejnym kroku ustaw Numerowanie faktur za pomocą dostępnych zmiennych - {numer} {miesiac} {rok}. Wybierz Typ numerowania faktur (Miesięcznie, Rocznie) oraz zaznacz ustawienia dotyczące Drukowania potwierdzeń (Automatyczne, Manualne, Wyłączone).



Po kliknięciu Zapisz, urządzenie pojawi się na Liście drukarek. Każda dodana do systemu drukarka posiada unikalny Token, który należy wpisać w ustawieniach programu Aurero Printer. Aplikację konieczną do połączenia systemu z drukarką fiskalną (kasy fiskalne posiadają własny system księgowy, nie jest możliwa ich integracja) Program Aurero Printer pobierzesz klikając w ten link: https://download.binsoft.pl/SetupAureroPrinter_v23.7.5.exe



Zainstaluj Aurero Printer na swoim komputerze. Włącz aplikację, a następnie z górnego menu wybierz Start i kliknij Ustawienia.



Przejdź do zakładki Urządzenia i wyszukaj lub dodaj drukarkę. 




W kolejnym kroku wróć do zakładki Monitorowanie. W rubryce Konfiguracja wprowadź swój Token (widoczny w Ustawieniach integracji drukarki w Aurero) i kliknij przycisk Zapisz

  1. W zakładce Ustawienia programu Aurero Printer w polu Konfiguracja (z prawej strony ekranu) wybierz wersję systemu 2.0 - wersja dla Aurero 2                       Po wykonaniu tej czynności twoja drukarka fiskalna jest już gotowa do pracy z systemem.



ZARZĄDZANIE DODANYMI DO AURERO DRUKARKAMI FISKALNYMI


Menu -> Zarządzanie -> Personalizacja systemu -> Integracje -> Drukarki 


Istnieje możliwość Edycji oraz Usunięcia dodanych do Aurero drukarek. Najedź kursorem myszy na konkretne urządzenie z listy. W celu edytowania ustawień, kliknij ikonę ołówka. Jeżeli chcesz usunąć drukarkę, wybierz symbol kosza.



W trakcie rozliczeń finansowych, użytkownik ma wybór, którą drukarkę wskazać do fiskalizacji. Pierwsza drukarka z listy jest automatycznie domyślna. W każdej chwili można zmienić status urządzenia. Wystarczy kliknąć w obecnie ustawiony i dezaktywować lub aktywować drukarkę.



JAK WYGENEROWAĆ RAPORT DOBOWY FISKALNY?


W programie Aurero Printer znajduje się przycisk na górnej belce do wymuszenia wydruku raportu dobowego i taki raport trafia wtedy na drukarkę fiskalną.

Udostępniamy instrukcję jak mogą Państwo z poziomu systemu wygenerować raport paragonów https://support.aurero.com/a/solutions/articles/60000710123?lang=pl


Integracje - drukarki fiskalne 



Załączniki (1)

Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł