Jak scalać karty pacjentów?

Zmodyfikowano dnia pon, 27 Kwi, 2020 o 11:28 RANO

W pracy poradni może zdarzyć się sytuacja, gdy mamy utworzoną więcej niż jedną kartę danego pacjenta, przez co konieczne staje się łączenie ich. Niniejszy poradnik wyjaśnia tę operację krok po kroku.


Aby łączenie duplikatów było możliwe musimy posiadać odpowiednie uprawnienia. W tym celu manager placówki wchodzi w menu z lewej strony powinien wejść w sekcję Użytkownicy, następnie kliknąć w osobę której chce nadać dostęp, następnie w Edytuj. Po przewinięciu strony w dół należy włączyć uprawnienie "Możliwość połączenia pacjentów":


a potem na samym dole kliknąć przycisk Zatwierdź. Operacja dla każdego pracownika jest wykonywana jednorazowo.

Celem pojawienia się przycisku musimy kliknąć w logo programu w lewym górnym rogu. Po wejściu w panel Pacjenci naszym oczom ukaże się nowy przycisk- Scal pacjentów:


Po jego kliknięciu naszym oczom ukaże się krótki formularz, w którym będziemy musieli wskazać dwóch pacjentów których chcemy połączyć:


Uzupełniamy go pamiętając o tym, by wskazać:
- jako Pacjent 1: pacjenta błędnego
- jako Pacjent 2: pacjenta prawidłowego (tego, który ma pozostać)
Szczególnie istotne jest wskazanie właściwego pacjenta jako numer 2- będzie on zawierał wszystkie wizyty i dane medyczne z obu pacjentów oraz swoje dane osobowe (czyli jeśli jedna z kart zawiera błąd np. w nazwisku czy numerze PESEL- musimy go wskazać jako Pacjenta 1, zaś pacjenta z prawidłowymi danymi jako Pacjenta 2).

Jeśli obie karty są wskazane jak trzeba- klikamy przycisk Scal pacjentów. Po wykonaniu tej operacji pozostanie jedna karta z danymi pacjenta drugiego oraz sumą danych medycznych (lista wizyt itd.) z obu połączonych pacjentów.


Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej lub potrzebujesz pomocy- sprawdź inne artykuły w naszej Bazie Wiedzy lub skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.