Jak rozliczać wizyty?

Zmodyfikowano dnia Thu, 06 Jun 2024 o 01:43 PM

Zakładka Terminarz jest głównym miejscem pracy rejestracji w systemie, gdyż umożliwia zarządzanie terminami, dokumentacją pacjenta oraz dokonanymi przez niego wpłatami. Z poniższego poradnika dowiesz się, w jaki sposób rozliczać wizyty oraz edytować lub usuwać płatności. 


Terminarz - Rozliczenia wizyt 


Terminarz -> Wizyta -> Płatność -> Rozlicz wizytę 


Wybierz z menu po lewej stronie zakładkę Terminarz. W sekcji Wizyty znajdują się umówione konsultacje. W rubryce Płatność w konkretnej wizycie znajduje się informacja o statusie rozliczenia - oznaczona symbolem. W Aurero wyświetlają się trzy statusy płatności: symbol pieniądza (Wizyta rozliczona), ikona zegarka (Oczekiwanie na wpłatę pacjenta) oraz ikona krzyżyka (Wpłata niewymagana). Kliknij w status płatności aby rozliczyć wizytę.Pojawi się nowe okno zlokalizowane w prawej części ekranu. W ramach jednego rozliczenia można uwzględnić UsługiBadania oraz Produkty. Podczas używania pola Wyszukaj cennik wyszukujemy spośród cenników określonych poprzez wspomniane trzy filtry. Możesz skorzystać z wyszukiwarki lub wybrać z listy Najpopularniejszych (cenniki, które był najczęściej stosowane w rozliczeniach przez personel medyczny przypisany do wybranej wizyty). Przy wybranej usłudze, badaniu lub produkcie możesz bezpośrednio dodać rabat.W dalszej kolejności w sekcji Podsumowanie widoczny jest podgląd wybranych do rozliczenia pozycji z cenników oraz Rabat całkowity (rabat zastosowany w tej rubryce zeruje zniżki poszczególnych pozycji z sekcji Wybrane usługi i nalicza globalną obniżkę na całość rozliczenia). Istnieje również możliwość dodawania i usuwania kodów rabatowych lub rabatów z listy.Zaznacz jedną z dostępnych opcji: ParagonParagon z NIPFaktura indywidualna lub Faktura firmowa.W ostatnim etapie należy wybrać metodę płatności. Wybierz jedną z dostępnych opcji lub podziel płatność korzystając z dwóch metod.Możliwe jest wybranie dwóch metod w następujących kombinacjach: Saldo pacjenta - GotówkaSaldo pacjenta - KartaSaldo pacjenta - PrzelewSaldo Pacjenta - Online. Wysokość salda uzupełniamy ręcznie w rubryce po prawej stronie (wkrótce pacjent będzie mógł zarządzać swoim saldem). W celu zapisania danych w systemie, kliknij Rozlicz.Wizyta została rozliczona i ponownie znajdujesz się w widoku zakładki Terminarz. Po skierowaniu kursora myszy na status płatności Rozliczenie nie wymagane pojawią się trzy opcje: podglądedycja oraz usunięcie rozliczenia.FAKTURA INDYWIDUALNA Z NUMEREM PESEL PACJENTA oraz POWIĄZANIE FAKTURY 

IMIENNEJ Z PARAGONEM  

 

Część pacjentów potrzebuje faktur indywidualnych z numerem PESEL, jeśli zajdzie potrzeba wystawienia takiej faktury, w trakcie rozliczenia wybierz opcję Faktura indywidualna a następnie oznacz checkbox - Pokaż numer pesel na fakturze. Jeśli PESEL był wcześniej zapisany na karcie pacjenta to uzupełni się on automatycznie (z możliwością jego edycji). Po oznaczeniu tego pola pojawi się miejsce na wpisanie numeru PESEL:Jeśli system AURERO jest połączony z drukarką fiskalną do faktury imiennej (indywidualnej), zostanie automatycznie wydrukowany paragon. 

A na wystawionej fakturze znajdzie się także Numer paragonu:


Jak sprawdzić zrealizowane rozliczenie? 


Rozliczona wizyta będzie mieć ikonę banknotu w widoku Terminarza, po kliknięciu w nią pojawią się trzy opcje : Podgląd rozliczenia, Edytuj rozliczenie, Usuń rozliczenie:Po wyborze opcji Podgląd rozliczenia pojawi okno ze wszystkimi szczegółami oraz informacją o dokumencie sprzedaży wystawionym do tego rozliczenia:W razie jeśli chcemy naliczyć rabat, proszę o wykonanie rozliczenia z rabatem uzwględniając kolejność kroków:


1.  Po kliknięciu w danej wizycie w pole ‘Płatność’ wybieramy metodę płatniczą - tj kartą, gotówką

2 . Wybór usług do rozliczenia 

3. Wybór rabatu

4. Klikamy Rozlicz


Szczegółowa instukcja dotycząca rabatu w linku


FAQ

1. Czy edytując rozliczenie paragonu zmieniając z gotówki na kartę wygeneruje się kolejny paragon? Czy można zmieniać rozliczenia bez konsekwencji generowania nowego paragonu przy integracji z drukarką fiskalną?

W opisanej sytuacji proszę usunąć rozliczenie - dla ksiegowości należy przekazać, że paragon z usuniętego rozliczenia to pomyłka. Proszę rozliczyć ponownie wybierając poprawny typ roczliczenia tj karta


2. Czy jest mozliwość fiskalizacji paragonu jeśli pacjent placi czesc gotowka część karta ? Co trzeba zaznaczyć w programie? 

Jest obecnie możliwa edycja rozliczenia - dla danej wizyty rozliczenie musi być na więcej niż jedna usługę i wtedy za pierwszym razem pacjent placi gotówką za jedną usługę a za drugą usługę kartą przy edycji rozliczenia 


3. Jak anulować paragon, który został wydrukowany?

Proszę przekazać niepoprawny paragon, który wydrukował do księgwości - paragon powinien trafić do puli oczywiste pomyłki. W Aurero mają Państwo możliwość usunąć rozliczenie (paragon zostanie wtedy anulowany) i ponowić rozliczenie -> w zakładce Terminarz należy kliknąć w pole Płatność -> kliknąć w opcję Usuń rozliczenie.