Tworzenie grafiku

Zmodyfikowano dnia Tue, 27 Feb 2024 o 11:42 AM


Grafik to medium niezwykle ważne dla każdego zespołu - stanowi o jego rytmie pracy oraz jest nieodłącznym elementem planowania i organizacji. Jego efektywne stworzenie w systemie Aurero pozwoli Ci dopasować czas pracy personelu do potrzeb placówki oraz pacjentów.


Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  • Jak ustawić grafik,
  • Jak zaznaczyć urlop, 
  • Jak zablokować gabinet na określony przedział czasowy,


USTAWIANIE GRAFIKU

Grafik Aurero jest to wizualne przedstawienie dostępności pracowników medycznych w placówce, gotowych do przeprowadzania wizyt w danym przedziale czasowym. Aby wejść w ustawienia grafiku należy kliknąć ,,Zarządzanie" a następnie ,,Harmonogram pracy".



Po wejściu w harmonogram pracy pojawi się widok ustawionych do tej pory grafików. Należy pamiętać, że przy pierwszym uruchomieniu lista grafików będzie pusta. W celu dodania nowego grafiku należy kliknąć biały przycisk z niebieskim napisem ,,Dodaj grafik" znajdujący się w dolnej części ekranu.



Po kliknięciu ,,Dodaj grafik" system przeniesie nas do karty ustawień nowego grafiku. W pierwszej kolejności należy wybrać typ grafiku: personelu, gabinetu lub blokadę gabinetu. Poniżej znajduje się tabela wyjaśniająca wymienione typy grafiku.


Grafik personeluDotyczy ustawień grafiku dla danego personelu medycznego w placówce. Należy pamiętać, że personel musi uprzednio być dodany w systemie.
Grafik gabinetuDotyczy ustawień grafiku dla danego gabinetu w placówce. Należy pamiętać, że zarówno gabinet jak i personel medyczny musi uprzednio dodany w systemie.
Blokada gabinetuUstawienie to pozwala na zablokowanie możliwości umawiania wizyt w danym gabinecie na określony zakres czasu (zarówno dni jak i godziny).


Należy pamiętać, że w celu dodania grafiku należy wypełnić wszystkie pola tekstowe oznaczone czerwoną gwiazdką a na końcu kliknąć niebieski guzik ,,Zapisz".



W dalszej części formularza należy określić typ wizyty, jej rodzaj oraz czas trwania w minutach. Opcja ,,Powtarzaj grafik" pozwala nam na określenie w jaki sposób chcielibyśmy powtórzyć utworzony przez nas harmonogram (używamy tej opcji np. gdy chcemy utworzyć taki sam harmonogram pracy Lekarza zarówno na luty jak i marzec). Możliwości powtarzania grafiku jest wiele:

  • Powtarzanie grafiku co tydzień (w dany dzień),
  • Powtarzanie grafiku co dwa tygodnie (w dany dzień),
  • Powtarzanie grafiku co miesiąc (w dany dzień),
  • Powtarzanie grafiku od pon-pt (przez wszystkie dni między poniedziałkiem a piątkiem),
  • Powtarzanie grafiku codziennie (w każdym dniu pracy placówki),



DODAWANIE URLOPU DO GRAFIKU

Dodanie urlopu użytkowników pozwala nam, na wyświetlenie go w terminarzu. Umożliwia to szybką informacje na temat nieobecności danego pracownika w określonym dniu lub okresie (np. urlop Lekarza wyświetli się rejestracji medycznej w terminarzu podczas umawiania wizyty). Aby dodać urlop należy wejść w ,,Zarządzanie" następnie ,,Harmonogram pracy" oraz przejść do zakładki ,,Urlopy".



W karcie ,,Urlopy" wyświetli nam się lista urlopów. Należy pamiętać, że w momencie gdy nie ma żadnego urlopu lista będzie pusta. W celu dodania nowego urlopu należy kliknąć niebieski przycisk ,,Dodaj urlop" a następnie wypełnić wymagane pola tekstowe zgodnie z ich nazwami. Z listy ,,Personel" wybrać możemy jedynie pracowników, którzy zostali uprzednio dodani do systemu. Po uzupełnieniu informacji dodajemy urlop przyciskiem ,,Zapisz".



W momencie dodania urlopu zostanie on od razu wyświetlony w liście urlopów.



Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł